Press "Enter" to skip to content

Jumpravā noskaidrots “Lāčplēša ausis”

14. novembris, 8:00 Jumpravas Vidusskolas sporta zālei Viktors vera durvis, lai šeit savu sestdienas dienu sportiskā gaisotnē pavadītu bērni, jaunieši un arī pieaugušie. Šī ir tā diena, kad pirmo reizi vēsturē par godu Lāčplēša dienai tiek organizētas sporta sacensības “Lāčplēša ausis”.

Pirmā dalībnieku rosība pie reģistrēšanās galda, pie kura enerģiski un ar smaidu sejā darbojās Elīna un Kristīne, sākās ap 9:30. Dalībniekiem bija iespēja pierādīt savus spēkus, veiklību un izturību vairākās sporta disciplīnās: spēka vingrinājumos, individuālajos vingrinājumos, Armvreslingā (tā mums visiem labāk zināma kā laušanās ar rokām), galda tenisā un virves vilkšanā.

10:00 Sākās dalībnieku svēršanās, jo spēka vingrinājumu sacensība notika 4 svaru kategorijās vīriešiem (1K >40kg, 2K 40-60 kg, 3K 60-80 kg un 4K 80 kg< )un divās svaru kategorijās sievietēm (1KS >50 kg, 2KS 50 kg<).Pēc sava svara noskaidrošanas sākās īstā sportošana. Galda tenisa dalībnieki tika sadalīti 2 apakšgrupās katrā pa 6. Tieši pie galdiem norisinājās visspraigākās cīņas, jo katrs velējās pierādīt sevi kā labāko ping-pong meistaru. Paralēli tam Didzis un Edijs vadīja spēka disciplīnas: Spiešanu guļus, Hanteļu turēšanu un Hanteles grūšanu. Visas dienas garumā tika uzstādīti daudz jauni rekordi, jo šīs ir pirmās šāda veida sporta sacensības. Šis bija tikai sākums. Nepagāja ilgs laiks, kad sportisti pēc izpildītajiem spēka vingrinājumiem, sāka izpildīt individuālās disciplīnas: šautriņu mešanu, lekšanu ar lecamauklu, tāllēkšanu, pievilkšanos un vēlāk arī visi dalībnieki kopā izpildīja tādus statiskos izturības vingrinājumus, kā “dēlīti” (pasaulē izplatīts, kā plankings) un “krēsliņu” jeb 90 grādu leņķi sēžot ar atspiestu muguru pie sienas, jānoturas visilgāk, šajās disciplīnās dalībnieki sakostiem zobiem iepazina savu spēku galējās robežas, bet neizpalika dalībnieku motivācijas saucieni, kas tika veltīti kaimiņam, lai tas turas un nepadodas īstenā Lāčplēša garā. Liels paldies pienākas meitenēm-Diānai, Liānai, Adelei i, Kristai, Samantai, Valērijai, Beāte un Anna-, kuras brīvprātīgi piekrita palīdzēt un godprātīgi tiesāja individuālos vingrinājumus. Īpašs prieks ir par Grantiņu ģimeni, kuri visās disciplīnās piedalījās kā ģimene un pati jaunākā sacensību dalībniece Hanna Grantiņa pat nebaidījās turēt hanteli. Ceru, ka nākamgad šī diena pulcēs vairāk ģimeņu un to jaunākas atvases.

Kad individuālās disciplīnas, spēka vingrinājumi un galda tenisa apakšgrupu spēles tika pabeigtas, vīri uzrotīja piedurknes un bija gatavi. Kam? Protams, parādīt, kuram tad īsti ir vislielākais krampis. Spēcīgākie un drosmīgākie sapulcējās pie armvrestlinga galda, kuru mums sarūpēja Lēdmanes biedrība “AD Fitness” . Skatītāji ar lielu aizrautību vēroja šo atlētu cīņas. Raitis-šī sporta entuziasts uzmanīja, lai viss noritētu kā nākas un ar savu palīdzi Elīnu bija tie, kas neļāva dalībniekiem apmulst sacensību gaitā. Bija arī sensācijas. Artūrs Rasmanis, viens no sacensību dalībnieks meta izaicinājumu ne tikai savas svaru kategorijas, bet arī augstākas kategorijas džekiem ,un ne bez rezultātiem. Sīvā cīņā, panākot neizšķirtu Artūram bija izdevies pierādīt, ka ne jau ķermeņa svars ir galvenais. Kad vīru muskuļi bija uzpumpēti kā kalni, bija īstais laiks doties galvenajā cīņā. Virves vilkšanas arēnā, kur tikās 3 komandas. Katra cīņa pēc tiesneses Rūtas dotās starta komandas vīri vilka, cik jaudas. Emīla Josta komanda ”Josta” bija neapšaubāmi favorīti un pateicoties ideālajai tehnikai arī uzvarēja, bet ne bez pūlēm, jo Stefana Borozkina komandas “Trakie Cāļi” sportisti nebija tie, kuri padevās bez cīņas.

 

Līdz ar pēdējo virves vilkšanas mača izskaņu bija laiks paziņot uzvarētājus. Balvu klāsts bija iespaidīgs, un tas viss pateicoties sponsoriem: “Lienas medus”, “Māris & CO”, Picērijai “Bacca”, Lielvārdes novada domei un Ilzei Cābei. Laiks ķerties klāt pie uzvarētāju paziņošanas:

Šautriņu mešana 1. Emīls Josts, 2. Artūrs Pokšāns 3. Artūrs Spule-Skuja
Tāllēkšana: 1. Emīls Josts 2. Dāvis Cābe, 3. Raivis Zālītis
Krēsliņš: 1. Emīls Josts, 2. Dāvis Cābe, 3, Elvis Kurpnieks
Lecamaukla: 1. Artūrs Pokšāns, 2. Emīls Josts, 3. Raivis Zālītis
Pievilkšanās: 1. Ādams Larionovs, 2. Dāvis Krūzmanis, 3. Raivis Zālītis
Dēlītis: 1. Artūrs Kurpnieks, 2. Andrejs Ļeonovičš, 3. Emīls Josts

Kopvērtējums Individuālajās disciplīnās 1. Emīls Josts, 2. Raivis Zālītis, 3. Artūrs Pokšāns

Uzvarētāji spēka disciplīnās:
Svaru bumbu celšana 1K Kaspars Ostrovskis, 2K Ādams Larionovs, 3K Artūrs Rasmanis, 4K Māris Krievelis
Spiešana guļus 1K Kaspars Ostrovskis 2K Ādams Larionovs, 3K Artūrs Rasmanis 4K Māris Krievelis
Hanteļu turēšana 1K Kaspars Ostrovskis,2K Mārtiņš Graumanis 3K Artūrs Rasmanis, 4K Andris Grantiņš
Kopvērtējums Spēka vingrinājumi Kopvērtējums (Dāmas) 1. un 2. vieta Sindija Asmaite un Nora Grantiņa
Spēka disciplīnu Kopvērtējums 1K Kaspars Ostrovskis 2K Ādams Larionovs 3K Artūrs Rasmanis 4K Māris Krievelis
Galda Teniss 1. Oļegs Balobosovs, 2. Raivis Zālītis, 3. Artūrs Kurpnieks
Laušanās ar rokām 1K 1. Mārtiņš Graudumnieks 2. Kaspars Ostrovskis
Laušanās ar rokām 2K 1. Artūrs Rasmanis 2. Ādams Larionovs
Laušanās ar rokām 3K 1. Artūrs Rasmanis, 2. Emīls Stuglis, 3, Reinis Lavrinovičš
Virves Vilkšana 1. ” Josta” Emīls Josts, Raivis Zālītis, Dāvis Cābe, Andris Grantiņs, Artūrs Skuja-Spule, 2. “Trakie Cāļi” Stefans Borozkins, Didzis Ratnieks, Elvis Kurpnieks, Artūrs Kurpnieks, Andrejs Ļeonovičš, 3. “”Artūrs Rasmanis, Gatis Petrovskis, Rihards Krūmiņš, Māris Krievelis, Artūrs Sevastjanovs.

Galvenā balva “LĀČPLĒŠA AUSIS” Tika piešķirta Emīlam Jostam, jo tieši viņš ar lieliskiem rezultātiem piedalījās lielākajā daļā disciplīnu, iegūstot daudz godalgotas vietas un pierādīja, ka arī viņam ir spēks, kas slēpjas Lāčplēša ausīs.

Pirmais pasākums “Lāčplēša ausis” ir aizvadīts, bet tas nebūtu noticis bez palīgiem: Agra, Viktora, Elīnas, Kristīnes, Didža, Edija, Renātes, Gaidas, Raita, Elīnas Sīmanes. Paldies Jums liels. Mēs esam Lāčplēša ausu spēks. Tiekamies nākamgad!

Krišjānis Klaucāns, jumpravietis biedrības “Mēs Jumpravai” biedrs.

Iesaki citiem: