Press "Enter" to skip to content

Ziema Dzelmēs var sākties

Labo darbu nedēļas izskaņā oktobra izskaņā biedrība “Dzelmju attīstībai” ir noslēgusi arī vasaras sezonu Dzelmēs. Šī vasara bijusi lieliska pieredze mums visiem. Uzsākām jaunu pakalpojumu sniegšanu, iesaistījāmies jaunos projektus un ieguvām jaunus draugus.

katamaranu-noma

Lielākais izaicinājums biedrībai šogad bija ūdens velosipēdu nomas uzsākšana. Prieks, ka jaunais pakalpojums interesēja kā vietējos iedzīvotājus, tā arī viesus un prieku no tā guva tik daudz Lielvārdes un apkārtējo novadu iedzīvotāji. Par to, ka Dzelmes tagad tiek pieminētas saistībā ar novada atpūtas un tūrisma iespējām, ļoti liels prieks arī mums.

Līdz ar jaunu pakalpojumu uzsākšanu saskārāmies ar neizbēgamu mūsu Daugavas līča aizaugšanu, taču vasaras otrā pusē izdevās saņemt nepieciešamās atļaujas un sadarbībā ar biedrību “Dīķu īpašnieku apvienība” izpļaut līcī augošās ūdenszāles.

Mūsu lielākais “izaicinājums”, kā jau katru gadu bija strauji augošā zāle un ar krūmiem aizaugušie Daugavas krasti. Tā kā pamazām gan ar biedrības “Dzelmju attīstībai” palīdzību, gan pēc vietējo iedzīvotāju iniciatīvas no krūmiem tiek atbrīvota arvien lielāka teritorija, protams, arvien lielāka kļūst arī apsaimniekojamā/pļaujamā platība.

Tāpēc šogad spērām pirmos soļus sociālās uzņēmējdarbības virzienā un ļoti veiksmīgi iesaistījāmies Nodarbinātības valsts aģentūras īstenotajā Jauniešu garantijas pasākumā “Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā”, kas no jūnija līdz oktobrim sniedza iespēju brīvprātīgajam jaunietim apgūt dažādas darbam nepieciešamās iemaņas, saņemot par to stipendiju. Dalība šajā projektā palīdzēja visu vasaru uzturēt Dzelmēs sakopt un sakārtot apkārtējo vidi, kas šobrīd sagādā prieku gan vietējiem iedzīvotājiem, gan viesiem.

Pašā sezonas izskaņā – Labo darbu nedēļā – mūs patīkami pārsteidza Jumpravas speciālās internātpamatskolas pedagogi un audzēkņi, piesakoties palīdzēt rudens darbos. Rezultātā jaunieši paveica ļoti nozīmīgu darbu, tīrot krūmus uz pussaliņas Daugavā, un palīdzot sagrābt jau birt sākušās lapas.

Biedrība “Dzelmju attīstībai” un saka īpašu paldies Mirdzai un Viktoram Ancāniem par neizsīkstošo enerģiju un visu milzīgo darbu, kas paveikts, lai Dzelmes būtu īpašs ciemats un ikviens tur justos gaidīts. Paldies arī Kristapam Losam, Arnoldam Lablaikam, “Krastu” mājas dāmām, Jumpravas speciālās internātpamatskolas pedagogiem un audzēkņiem, “Dīķu īpašnieku apvienībai” un visiem pārējiem, kam Dzelmes ir tikpat tuvas kā mums.

Pēc garās sezonas nedaudz atvilksim elpu un drīz ķersimies pie jaunu ideju (kuru mums netrūkst) īstenošanas.

Tiksimies, kad lapas plauks!

Iesaki citiem: