Press "Enter" to skip to content

Lielvārdes novadā notikušas neformālās izglītības apmācības jauniešiem

Nedēļas nogalē 30 jaunieši no Lielvārdes novada 18. un 19. aprīlī piedalījās neformālas izglītības apmācībās “Esi iekš novada” Kaibalā.


Divās dienās jaunieši neformālā gaisotnē ar neformālās izglītības metodēm mācījās un kopīgi apguva komandas darbu, saliedējās savā starpā, mēģināja rast atbildes uz jautājumu, kas ir līderis un kādas rakstura īpašības viņam piemīt, izprata un izvirzīja mērķus, kā arī izstrādāja idejas līdzdalības projektiem – labdarības koncerts dzīvniekiem, pārgājiens bērnu nama bērniem, akcija “Diena bez telefona’ u.c. projektu idejas, kuras tiks realizētas mēneša laikā. Vakara daļā jaunieši paši radīja un rādīja talantu un ne-talantu šovu, atraktīvā veidā jautri pavadot laiku bez apreibinošām vielām.

Apmācības vadīja neformālās izglītības treneres Ilze Jēče un Santa Krastiņa.

Reinis Reiniks no Jumpravas par apmācībām: “Esmu priecīgs, ka varēju piedalīties apmācībās. Manuprāt, apmācības bija perfekti noorganizētas, mani apmierināja pilnībā viss, kā arī paldies abām foršajām vadītājām kas mūs visus pacieta, spēja uzklausīt, dalījās ar pieredzi kā arī vienmēr bija smaidīgas!”

Sintija Olehno no Lielvārdes par apmācībām: “Šo divu dienu laikā es iedvesmojos ne tikai no trenerēm, bet arī no citiem jauniešiem. Esmu sapratusi, ka mēs katrs esam līderis, neatkarīgi no tā, cik kautrīgs vai pļāpīgs tu esi. Mani pārsteidza, ka apmācību laikā nebija nekādas lekcijas un viss notika caur praktiskām nodarbībām, tomēr rezultātā iegūtas ārkārtīgi daudz teorētiskās zināšanas, kuras noteikti likšu lietā arī praksē. Un, protams, esmu ieguvusi arī vielu pārdomām- par lietām, vietām un cilvēkiem un to, kā darīt sevi, savu novadu un pasauli labāku.”

Vairāk bildes no apmācībām pieejamas šeit.

Apmācības norisinājās projekta “Nāc līdz(i)dalībā!” ietvaros. Projektā plānotās aktivitātes – jauniešu izglītojošo iespēju informatīvais pasākums “Pasaulē tālu prom” 7. maijā, netradicionālās sporta spēles ar lēmumu pieņēmējiem un metodes „Foruma teātris” apmācības par līdzdalību.

Projekts “Nāc līdz(i)dalībā!”  tiek īstenots Izglītības un Zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2015. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Jaunieši tiek aicināti sekot līdzi informācijai par projekta aktivitātēm un pieteikšanos pašvaldības mājaslapā sadaļā www.lielvarde.lv/jauniesi kā arī sociālajos tīklos twitter.com/LielvJauniesi unwww.draugiem.lv/lielvardesjd.

Raksta un foto autore:
Renāte Mencendorfa,
Lielvārdes novada Jaunatnes lietu speciāliste.

Iesaki citiem: