Press "Enter" to skip to content

Latvijas dzimšanas diena Jumpravas vidusskolā

Latvijas Republikas Proklamēšanas dienai skolā bija veltīti 3 pasākumi:

Pamatskolas un vidusskolas skolēniem tika uzdots izveidot kolāžu par tēmu „ Latvija”. Klases ar uzdevumu tika galā ļoti labi, un 17.novembra rītā visa skola varēja skatīt jauku izstādi „Tev, Latvija! „. (foto kolāža)

17.novembra rītā 5.-12.klases skolēni pulcējās skolas zālē uz svinīgo pasākumu par godu Latvijas Republikas Proklamēšanas gadadienai.

Svinīgo pasākumu atklāja 6.klases skolniece Zīle Ašmane ar Leona Brieža un Raimonda Paula dziesmu „Cielaviņa”, viņai pievienojās skolēnu un skolotāju balsis. Pasākumu turpināja 6.klases meiteņu ansamblis (Zīle Ašmane, Agnese Apsīte Linda Sažina, Elīza Sveščenoka un Baiba Kluce) ar dziesmu „Rīts”. Tad atkal skolēni savija balsis kopdziesmā „Mazs bij’ tēva novadiņš”, kas, manuprāt, skanēja ļoti skaisti un pacilāti. Dziesmai sekoja dzejolis, kuru ar lielu atbildību runāja 5.klases skolēni,  skolotājas Inas Mārcēnas uzruna un ievadvārdi filmai „Vienīgā fotogrāfija”, ko skatījāmies pasākuma nobeigumā. Filma skolēnus rosināja pārdomām un patriotisma jūtām par savu valsti, kā arī radīja noskaņu valsts godināšanai tās dzimšanas dienā.

Protams, ka 17.novembrī nebijām aizmirsuši arī par sākumskolas skolēniem. Viņiem bija savs izklaidējoši informatīvs pasākums par godu mūsus valstij.  To atklāja un sākumskolas skolēnus uzrunāja 12.klases skolniece un mūsu skolas skolēnu pašpārvaldes prezidente Sintija Broka. Vadīt pasākumu viņai palīdzēja 12.klases skolniece Zane Skrauča. Pasākuma ievadā skolēni dzirdēja dziesmu „Maziņš esmu es” 2.klases izpildījumā un visi kopā dziedāja „Dievs, svētī Latviju”. Pēc tam sākās spēle „Ko tu zini par Latviju?”.  Spēle bija izveidota pēc „Riču raču” spēles principa. Klases udzinātājas bija gājējfigūras, skolēni pa vienam meta lielu metamo kauliņu un skolotājas uzdevums, bija paiet tik lauciņus uz priekšu, kāds cipars bija uzmests. Zem lauciņa uz kura nonāca skolotāja, bija jautājumi par Latviju. Skolēniem uz tiem bija jāatbild. Spēle noritēja jautri. Pasākuma nobeigumā klases saņēma pateicības rakstus par piedalīšanos. Spēles mērķis bija atkārtot un nostiprināt skolēnu jaunas zināšanas par mūsu valsti. Paldies sākumskolas skolotājām par palīdzību jautājumu sagatavošanā!

Iesaki citiem: