Press "Enter" to skip to content

Latvijas Republikas Pirmās palīdzības sacensībās skolēniem

Agrajā 4. decembra rītā, kad lielākā daļa Jumpravas ļautiņu vēl saldi gulēja siltās gultiņās, Zane Dzērve, Zane Vilciņa, Zane Skrauča, Līga Lisovska, Sintija Broka, Raivis Rozentāls un Mārcis Ziemelis, satuntulējušies siltākajās drēbēs, ko mājās varēja atrast, sēdās Jāņa Laša vadītajā baltajā busiņā un devās ceļā uz Cēsīm, Žagarkalnu, lai piedalītos Latvijas Republikas Pirmās palīdzības sacensībās skolēniem. Sacensības pirmo reizi to risināšanās vēsturē notika ziemas laikā.

Kad ieradāmies Žagarkalnā, laiks vēl bija diezgan labs, tikai sals nedaudz koda vaigos. Mēs bijām ieradušies agri un ar lielu nepacietību gaidījām sacensību sākumu. Kopā mūs gaidīja 10 etapi – 5 erudīcijas un 5 praktiskie pirmās palīdzības sniegšanas etapi. Pirms sacensību uzsākšanas ļoti uztraucāmies, bet uztraukums ar katru nākamo etapu noplaka. Kopumā sacensībās piedalījās 17 komandas, kas bija sadalītas 2 maiņās.

Arī laikapstākļi ar katru brīdi pasliktinājās, bet mēs, kā jau radoši un aktīvi jaunieši, izgudrojām dažādus sildīšanās un uzmundrināšanās veidus (piemēram, ja sildās, kā pingvīni ziemā, tad patiešām nav auksti). Pēc etapu iziešanas, devāmies pusdienās un pēc tam ekskursijā 27. kājnieku bataljonā, kur iepazināmies ar zemessarga ieročiem, ekipējumu, transportu un arī to, kas jādara, lai kļūtu par zemessargu.

Kad atgriezāmies sacensību norises vietā, tika čakli skaitīti punkti un jau tuvu bija brīdis, kad paziņo uzvarētāju. Mēs ieguvām 3. vietu un ar to ļoti lepojamies.

Liels, liels paldies mūsu mīļajai Rutiņai, bez kuras mēs noteikti nevarētu tik labi startēt!

Iesaki citiem: