Press "Enter" to skip to content

JUMPRAVAS PAGASTA SVĒTKI “VISS ĢENIĀLAIS IR VIENKĀRŠS!” 2022. gada 9. jūlijā no plkst. 12.00

BRĪVDABAS SPĒĻU UN MEISTARKLAŠU LAUKUMS “JUMPRAVMUIŽA”

12.00 – 18.00 Pretī Jumpravas kultūras namam

Pagalma spēle “Klasīte” ar 763 lauciņiem. Pirmais – ar skaitli 1259 – tas ir gads, kad rakstiski pirmo reizi minēts Jumpravas vārds, noslēdzošais – ar skaitli 2022.

Brīvdabas krāsu un glezniecības instalācija – meistardarbnīca. Dienas gaitā mākslinieces Kristīnes Kutepovas vadībā ar akrila krāsām tiks izkrāsots no astoņiem lielformāta burtiem veidots uzraksts “Jumprava”. Katram burtam māksliniece izstrādājusi īpašu krāsu paleti un krāsošanas tehniku tā, lai pirmais burts iegūtu Jumpravas senākās vēstures vaibstus, bet pēdējais – mūsdienu.

Lielformāta akmeņu mozaīka “Vangusalu Dīnamarkas akmens”. Dekoratīvo akmentiņu krāsošana un izvietošana uz kontūras, kas precīzi atbilst senākajai Jumpravas liecībai – Vangusalas Dīnamarkas robežakmenim (2,7 m x 1,8m).

Viešļu laimes aronijas – spēle pie koka, kura zaros iekārti dažādu krāsu riņķi jeb lielās aronijas. Spēlētājam no zemes jāmēģina bumbiņu izmest cauri iekārtajiem riņķiem. Krāsu atšifrējumā varēs uzzināt to, kas trāpīgo metēju sagaida nākotnē.

Labirints – 20×20 metru laukumā izveidots brīvdabas labirints (103 mietiņi, 800 metri auklas) ar vienu ieeju un vienu izeju, bet lielisku iespēju nomaldīties.

Paldies par atbalstu SIA “Shtelmis” mēbeļu darbnīcai un Sarmim Jurkjānam

FOTOORIENTĒŠANĀS SACENSĪBAS “SPĪDALAS ACS”

12:00 – 18:00 Starts un finišs pie Jumpravas kultūras nama

Kādreizējā Jumpravas pagasta teritorijā dzimis latviešu dzejnieks, eposa “Lāčplēsis” autors Andrejs Pumpurs. Par godu diženajam autoram un eposam tiks izveidota fotoorientēšanās sacensību trase “Spīdalas acs”. Dalībnieks startā saņems kontrolkartiņu ar 10 fotogrāfijām, kurās redzamas tuvplānā nofotografētas dažādu Jumpravas ciema teritorijā esošu objektu, būvju, apstādījumu detaļas. Uzdevums ir sameklēt šīs vietas dabā. Ierodoties pareizajā vietā, dalībnieks atradīs kādu eposa “Lāčplēsis” citātu ar atslēgas vārdu. No visiem atslēgas vārdiem izveidojams Andreja Pumpura svētku novēlējums dalībniekam Jumpravas pagasta svētkos.

LATVIJAS NACIONĀLĀ VĒSTURES MUZEJA CEĻOJOŠĀ IZSTĀDE “PATIESĪBA PAR LIELVĀRDES JOSTU?”

12:00 – 20:00 Pie Jumpravas kultūras nama

Jumprava izsenis saistīta arī ar Lielvārdi un, iespējams, arī ar Lielvārdes jostu. Latvijas Nacionālais vēstures muzejs piedāvā ceļojošo izstādi, kurā LNVM autentiskie krājuma priekšmeti – Lielvārdes jostas – apskatāmas izdruku veidā, kas papildinātas ar skaidrojošām anotācijām. Lielvārdes jostas kā nozīmīga tradicionālās kultūras vērtība ir iekļauta Latvijas kultūras kanonā.

Paldies par atbalstu Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam un Zanei Bužai

PĒCPUSDIENAS SARUNU ŠOVS “JUMPRAVAS DĀRGUMI”

16:00 – 17.30 Jumpravā – Lielvārdes mūzikas un mākslas skolas kamerzālē

Piedalās:

– Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Viduslaiku, jauno un jaunāko laiku vēstures pētniecības nodaļas vadītājs IMANTS CĪRULIS

– E. Smiļģa Teātra muzeja vadītājs, teātra pētnieks profesors JĀNIS SILIŅŠ

– Viens no titulētākajiem klavieru duetiem Latvijā – ROKSANA TARVIDE un jumpravietis KASPARS BUMBIŠS. Duets pastāv trīs gadus un šajā laika posmā ir plūcis laurus astoņos starptautiskos kameransambļu konkursos. Priecējis klausītājus ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā, Igaunijā, Somijā, Itālijā, Polijā, Austrijā un citviet pasaulē. Tēmas: Jumpravas saistība ar Lielvārdes jostu; Andrejs Pumpurs – dzimis Lieljumpravas pagastā (tagadējā Birzgales pagastā); kādā veidā norisinājās sadarbība starp muižām viduslaikos un arī vēlākos laikos; Jumpravā dzimusī aktrise Dzintra Klētniece, kā arī nedaudz par rakstnieci Īvandi Kaiju un grupu “Jumprava”. Programmas vadītājs KĀRLIS ANITENS

Paldies par atbalstu Lielvārdes Mūzikas un mākslas skolai un Inesei Mednei

SVĒTKU KONCERTS “PAŠIEM SAVI…”

18.00 Jumpravas kultūras nama Lielajā zālē

Koncertu vadīs Kārlis Anitens, piedalīsies Jumpravas pamatskolas bērnu deju kolektīvs (vadītāja Evija Kozlovska), vidējās paaudzes deju kolektīvs “Saime”, jauniešu deju kolektīvs “Jumpraviņa” (vadītāja Aija Ērgle, koncertmeistars Raimonds Krieviņš) un jauktais koris “Jumprava” (diriģenti Normunds Ķirsis, Austris Kalniņš). Ar asprātīgiem skečiem koncertprogrammu kuplinās Līvbērzes kultūras nama amatierteātris “Radi” (režisors Kārlis Anitens).

Paldies par atbalstu Līvbērzes pagasta pārvaldei

GAISMAS UN SKAŅAS INSTALĀCIJA “JUMPRAVAS MAĢIJA”

20.00 – 24.00 Basketbola laukumā aiz Jumpravas kultūras nama

LUSTĪGA BALLE VISĀM PAAUDZĒM KOPĀ AR DJ AI-VA “LECAM!”

22.00 – 02.00 Laukumā pretī Jumpravas kultūras namam

Nevieni svētki nav iedomāji bez dejām un mūzikas visdažādākajām paaudzēm. Lai ballē vienlīdz labi justos un varētu izdancoties kā jauni tā veci, balles muzikālā puse būs DJ AI-VA pārziņā, kurš pazīstams kā viens no labākajiem ballīšu dīdžejiem visā Latvijā.

Svētku režisors KĀRLIS ANITENS

Aicinām pieteikties sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumus tirdzniecībai Jumpravas pagasta svētkos 2022. gada 9. jūlijā no plkst. 12.00-02.00. Pieteikumus gaidīsim e-pastā knjumprava@ogresnovads.lv līdz 6. jūlijam. Papildu info pa tālruni +371 25450061.

Atbalsta:

Ogres novada pašvaldība

Jumpravas pagasta pārvalde

Lielvārdes novada Kultūras centrs

Organizē: Jumpravas kultūras nams https://www.facebook.com/jumpravakultura/

Iesaki citiem: