Press "Enter" to skip to content

Jumpravas kultūras nams 16. oktobrī aicina uz “Pankroka leģendu vakaru”

16. oktobrī no plkst. 19.00 Jumpravas kultūras namā norisināsies “Pankroka leģendu vakars”. Muzicēs Dambis no leģendārās grupas “Inokentijs Mārpls”, pēc tam dokumentālā filma “Mēs gribējām izmainīt pasauli”, pirms filmas saruna ar režisori Aiju Bley un mūzikas žurnālistu Uldi Rudaku.

“Mēs gribējām izmainīt pasauli” ir pilnmetrāžas dokumentāla filma par rokenrolu mūža garumā. Trīs draugi, suns un rokenrols dokumentālajā filmā par piecdesmitgadīgiem sapņotājiem, kuri izvēlējušies nekad nepieaugt. Tomēr laiks katru konfrontē ar jaunības ideāliem: Skrips saduras ar tiesu sistēmu, Rudaks atsakās no alkohola, bet Latvijas pankroka karalis Dambis pārvērties par kapitālistu. 

PAR FILMAS VAROŅIEM:

GRUPA “INOKENTIJS MĀRPLS”. “Inokentijs Mārpls” ir PSRS un Latvijas rokgrupa, kas dibināta 1985. gadā. Tā ir viena no leģendārākajām Latvijas pagrīdes grupām un tiek uzskatīta par PSRS smagā pankroka aizsācējiem.

DAMBIS. “Inokentija Mārpla” līderis Raimonds Lagimovs jeb Dambis, pateicoties savam ieguldījumam Latvijas mūzikas dzīves attīstībā, tiek dēvēts par Latvijas pagrīdes (underground) mūzikas tēvu, pankroka vectētiņu utml., joprojām turpinot izpelnīties dažādus cieņu apliecinošus apzīmējumus. Jau vairāk nekā 25 gadus Dambis ir daudzu nozīmīgu mūzikas pasākumu organizators un ierakstu izdevējs.

SKRIPS. Ivo Stankevičs jeb Skrips, mūziķis, basģitārists, mūzikas aprindās ļoti ieredzēts ģitāras virtuozs, dziesmu autors, ilggadējs grupas “Inokentijs Mārpls” dalībnieks, grupu “Amorālā Psihoze”, “ExPatriots” dalībnieks. 2021. gadā traģiski aiziet no dzīves.

RUDAKS. Uldis Rudaks, leģendārs mūzikas eksperts, mūzikas žurnālists un kritiķis, radio raidījumu vadītājs un dīdžejs, ilggadējs autors laikrakstā “Diena”. 2019. gadā nominēts Normunda Naumaņa balvai kritikā, grāmatas “Rokupācija: latviešu rokmūzikas vēsture” autors. Kopš 2016. gada Radio Naba vada raidījumu, kas veltīts Latvijas roka un populārās mūzikas albumiem “Zibens pa dibenu”, kopš 2018. gada rīko mūzikas festivālu “Kartupeļpalma”.

Filma saņēmusi arī galveno balvu nominācijā labākā dokumentālā pilnmetrāžas filma Pasaules mūzikas neatkarīgo filmu festivālā/World Music & Independent Film Festival, VIRDŽĪNIJA, 2020.

Dokumentālās filmas reklāmas rullītis: https://vimeo.com/manage/videos/410755458

Režisore un scenārija autore: Aija Bley

Filmas ilgums: 1 st. 6 min.
Pasākuma kopējais ilgums: ap 3 st.

BIĻETES CENA: 3 EUR
Biļetes varēs iegādāties Jumpravas kultūras namā 30 min. pirms pasākuma sākuma.

 IEEJA pasākumā tikai ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai Covid-19 pārslimošanas sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.
Atrodoties pasākuma norises telpās, sejas masku nēsāšana obligāta
.

Filmas afiša:

Iesaki citiem: