Press "Enter" to skip to content

Brīvdabas izrāde “Mucenieks un Muceniece”

21. jūnijā plkst. 19.00 Jumpravas centrā brīvdabas izrāde “Mucenieks un Muceniece.”

Cēsu tētris režisores Edītes Siļķēnas vadībā iestudējis pirmo latviešu opereti jeb dziesmu spēli “Mucenieks un Muceniece”, izmantojot Raimonda Paula 1983.gadā sarakstīto mūziku šai izrādei.

Cēsu teātris ar šo iestudējumu vēlas dinamiskā, laikmetīgā veidā ar kustību, dziesmu un daudzveidīgu izrādes elementu spēli piešķirt jaunu skatījumu uz latviešu dramaturģijas klasiku. Līdztekus mākslinieciskai vērtībai, aktieri skatītājiem vēlas dot lielu teātra pozitīvisma, mūzikas, kustību un jautrības devu, izceļot skaistāko ikviena cilvēka dzīvē – mīlestību.

Lugas sižets it kā vienkāršs: Dundurnieks, kuram jau krietna gadu nasta plecos, vēlas apprecēt skaisto un jauno mucenieci Grietiņu, taču viņa mīl savu darbinieku Jāni. Jānis arī mīl Grietiņu, bet nespēj atzīties savās jūtās un mokās nepamatotā greizsirdībā uz Dundurnieku. Mīlestība var realizēties tikai pateicoties apstākļu sakritībai un Jāņa draugam Mārtiņam, kas izrādē ir vienīgā skaidri un saprātīgi domājošā persona.

Lai arī Ādolfs Alunāns lugu rakstījis pavisam nelielam aktieru ansamblim, Cēsu teātra izrādē uz skatuves redzēsiet visus amatierteātra trupas aktierus, kuri oriģinālā veidā iejutīsies “dzīvo dekorāciju” lomās.

Izrādes ilgums: 1 st. 15 min.

IEEJA BRĪVA

Ievērībai! Pasākuma laikā tiks fotografēts un/vai filmēts. Atrodoties pasākumā Jūs apliecinat, ka esat informēts/a un Jums nav iebildumu, ka tiekat iekļauts/a vizuāla materiāla izveidē par pasākumu.

Iesaki citiem: