Press "Enter" to skip to content

Baltā galdauta svētki Jumpravā (FOTO)

Jumpravā 4. maijā bija ļoti svinīga noskaņa. Diena, lai gan vējaina, tomēr saules pielieta. Kultūras nama izstāžu zāle jau no paša rīta tika posta svētkiem – gludināts baltais galdauts, kārti baltie karodziņi, ziedi likti vāzēs, ceptas pankūkas, kārtoti krēsli, lai radītu reizē mājīgo un svinīgo sajūtu. 

Un pulksten divpadsmitos, kad viesu pulks sanācis un cienasts sanests, ar Latvijas Valsts himnu tika atklāts mūziķu Normunda Ķieta un Initas Āboliņas koncerts, kas izvērtās neaprakstāmi sirsnīgs un saviļņojošs. Ir liels prieks šādās dienās būt kopā ar līdzcilvēkiem, svinēt mūsu valsts otro dzimšanas dienu mājīgā un nepiespiestā gaisotnē. Paldies ikvienam par klātbūtni un kopības sajūtas radīšanu!

Jumpravas kultūras nams uzskata, ka Baltā galdauta svētku tradīcija, ko pirms trim gadiem ieviesa Latvijas Simtgades birojs, ir tā, kas saglabāsies vēl gadiem ilgi, jo tā vieno. Vieno draugus, kaimiņus, viena pagasta iedzīvotājus un pilnīgus svešiniekus būt kopā pie šī simboliskā balti klātā galda un vienkārši pavadīt laiku ar mums pašiem, ar Latviju. 

Tādēļ ceram un darīsim visu, lai būtu kā Normunda Ķieta dziedātajā dziesmā ar Gundara Rača vārdiem: “[..] tāpēc, reizi gadā, lai kā mums arī ies – pie balti klāta galda mēs satiksimies”.

Par mirkļu iemūžināšanu rūpējies fotogrāfs Austris Auziņš.

Zane Skrauča, 
LdNKC Jumpravas kultūras nama vadītāja

LNT ziņu sižets par to, kā Jumpravā pavadījām Baltā galdauta svētkus  – https://tvplay.skaties.lv/lnt-zinas/lnt-zinas-10321775/

Iesaki citiem: