Press "Enter" to skip to content

Spēlfilma “Es esmu šeit” Jumpravas kultūras namā

12.maijā plkst. 12.30 Jumpravas kultūras namā, speciāli 6. līdz 12.klašu skolēniem, tiks rādīta Renāra Vimbas spēlfilma “Es esmu šeit”. Pirms filmas saruna ar viesi, filmas galveno aktrisi Elīnu Vasku.

Filmā tiek stādtīts par diviem jauniešiem Raju un Robi, kuri dzīvo kopā ar valdonīgo vecmammu Olgu, jo viņu tēvs ir miris un māte devusies uz Angliju darba meklējumos. Pēc Olgas pēkšņās nāves māsa un brālis pieņem negaidītu lēmumu, lai nezaudētu savas dzimtās mājas un saglabātu ģimeni. Rajai ir strauji jāpieaug – viņa kļūst par ģimenes apgādātāju un reizē piedzīvo savu pirmo mīlestību. “Es esmu šeit” ir vizuāli un emocionāli niansēts jaunas sievietes rakstura veidošanās portretējums, ko caurvij vientulības, vilšanās un atbildības uzņemšanās tēmas.
Filma saņēmusi Berlīnes starptautiskā kinofestivāla konkursa programmas “Generation” kategorijas “14plus” galveno balvu – “Kristāla lāci”.

Renārs Vimba ir ieguvis humanitāro zinātņu maģistra grādu mākslās, režijas specialitātē Latvijas Kultūras akadēmijā, studējis arī Tallinā un Ņujorkā. “Es esmu šeit” ir režisora debija pilnmetrāžas kino.

Filma saņēmusi balvas gan Latvijā, gan ārvalstu kino festivālos:
– Nacionālā kino festivālā “Lielais Kristaps” saņēma apbalvojumus 4 kategorijās – gada labākā pilnmetrāžas spēlfilma, labākā aktrise (Elīna Vaska), labākais scenārijs, labākā aktrise otrajā plānā (Ruta Birgere)
– Berlīnes 66.Starptautiskā kinofestivāla konkursa programmā “Generation 14plus”, “Es esmu šeit” saņēma jauniešu žūrijas galveno balvu – ”Kristāla lāci”.
– Galveno balvu kā labākā Baltijas debija Vimbas filma saņēma XIII Starptautiskajā kinofestivālā “Baltijas debijas”, kas notika Svetlogorskā, Kaļiņingradas apgabalā.
– Austrijas starptautiskajā  kinofestivālā “Heimatfilm Festival”, “Es esmu šeit” ieguva balvu “Special Mention”.
– Filma  ieguvusi galveno žūrijas balvu Luksemburgā notiekošajā Centrāleiropas un Austrumeiropas kinofestivālā “CinEast”.
– Saņemta skatītāju balva 31. Neatkarīgo filmu festivālā Osnabrukā, Vācijā.
– Orenburgas (Krievija) starptautiskajā festivālā filma saņēma 4 balvas – labākā spēlfilma, labākā aktrise, Krievijas Kinoģildes un kino kritiķu balva, ģenerālā sponsora balva

Spēlfilma 2016, 110 min

Režisors: Renārs Vimba
Scenārists: Renārs Vimba
Operators: Arnars Torisons (Arnar Thorisson)
Mākslinieks: Aivars Žukovskis
Kostīmu māksliniece: Līga Krāsone
Grima māksliniece: Stīna Skulme
Komponists: Ēriks Ešenvalds
Skaņu režisors: Jons Maksvītis (Jonas Maksvytis)
Montāžas režisors: Georgijs Mavropsardis (Georgios Mavropsardis)
Lomās: Elīna Vaska, Andžejs Jānis Lilientāls, Edgars Samītis, Zane Jančevska, Ruta Birgere, Rēzija Kalniņa
Producentes: Alise Ģelze, Aija Bērziņa
Studija: “Tasse Film”

Iesaki citiem: