Press "Enter" to skip to content

Piedzīvo saulgriežus un sagaidi Jāņu dienu Jumpravā!

Vasaras saulgriežu laiks ir viens no maģiskākajiem brīžiem gadā, kad no dabas bagātības iespējams sasmelties pār pārēm enerģijas un spēka. Tajā varam piedzīvot brīnumainu diennakti, kad piedzīvojam visgarāko dienu un visīsāko nakti, esam tieši gada pašā vidū… Jāņuguns degšana, vainagu pīšana un saullēkta sagaidīšana ir viszināmākās no vasaras saulgriežu tradīcijām, bet to ir neizmērojami vairāk. Laiks ar tām iepazīties un sagatavoties vasaras saulgriežu pavadīšanai latviskās dzīvesziņas garā…
Gatavojoties saulgriežu svinēšanai, Jumpravas kultūras namā, sākot ar maija beigām, norisināsies nodarbības, kurās būs iespējams izzināt vasaras saulgriežu tradīcijas, rituālus, zāļu gudrības, izdziedāt līgotnes un sadancot…Folkloras kopa “Liepu laipa” dalīsies savās zināšanās un prasmēs par saulgriežu burvību un spēku.
Nodarbības norisināsies 31.maijā, 7.jūnijā un 14.jūnijā, Jumpravas kultūras namā vai Jumpravas Estrādes parkā, plkst. 19.30.
Aicinām pieteikties nodarbībām rakstot uz e-pastu: knjumprava@lielvarde.lv vai pa tālr. 25450061, 65057616.
23.jūnijā, plkst. 22.00 Jumpravas estrādes parkā ievadīsim gada īsāko nakti ar uguns rituāla veikšanu – ugunskura aizdegšanu. Nakts garumā, baudīsim dzīvās mūzikas burvību Jumpravas Estrādē un ļausimies īsākās nakts valdzinājumam, lai ar rīta gaismu, plkst. 4.00, sagaidītu Jāņa dienu atnākam.

Ieeja bez maksas!Janu pasakumi_Afisa

Uz tikšanos Jumpravā!

Iesaki citiem: