Press "Enter" to skip to content

Zviedru filmu dienas Jumpravā

Jumpravas kultūras nams sadarbībā ar Zviedru vēstniecību un Zviedru institūtu ielūdz uz Zviedru filmu dienām Jumpravas kultūras namā

maxresdefault15.10.  I  17.00  „Stokholmas stāsti” (2014)
Režisore: Karīna Fahlēna
Garums: 97 min
Apraksts: Filmas ietvaros ir iespēja sekot līdzi pieciem cilvēkiem, kuru dzīves krustojas dažās lietainās Novembra dienās.

 

 

15.10.  I  19.00 „Ego” (2013)

maxresdefault (1)Režisore: Liza Džeimsa Larsone
Garums: 105 min
Apraksts: Priekš Sebastiana dzīve ir tikai ap ballītēm, nakts dzīvi, naudu un sava milzīgā ego apmierināšanu. Kad lietas nevarētu būt labākas, viņš pēkšņi zaudē redzi. Visa viņa pasaule aizveras vai pareizāk – atveras. Viņš satiek kādu meiteni, kas viņam atver acis uz to, kas patiešām dzīvē ir svarīgs. EGO ir romantiska komēdija drāma par iedomību, mīlestību, seksu, un to, ka lietas ne vienmēr ir tādas, kādas tās šķiet.

W00_301_3677529_1314316.10.  I  09.30 un 18.00 Animācijas filma „Bralītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta” (2002)
Pēc Astrīdas Lindgrēnes grāmatas, Ilonas Wiklundes ilustrācijas.
Režisore: Kerstina Bonnere
Garums: 84 min
Apraksts: Stokholmas kādā pavisam parastā ielā, pavisam parastā namā dzīvoja pavisam parasta ģimene – Svantesoni. Ģimenē bija tēvs māte un trīs bērni: Bose, Beta un Brālītis. Lai arī viss bija kā parasti, tomēr… visā mājā bija viena neparasta persona – Karlsons, kas dzīvoja uz jumta, Neparasti un vienkārši arī sākās Brālīš aun Karlsona draudzība. Lidojošais vīriņš palīdz Brālītim aizmirst visas nedienas. Amizanti ir abu piedzīvojumi – pastaiga pa jumtiem, blēžu ķeršana, rīkotā „Burvju izrāde” un dzimšanas dienas svinības. 

Image5822.10.  I  17.00 Pasaku filma bērniem „Ledus pūķis” (2012)
Režisore: Martin Högdahl
Garums: 105 min
Apraksts: Šis ir aizraujošu piedzīvojumu stāsts par vienpadsmit gadīgo Miku un viņa meklējumiem pēc jaunām mājām. Miks aizbēg ledus pūķa mugurā, iegūst īpašumā kaķu fabriku, sadraudzējas ar diviem brāļiem – Bengtu un Bertilu, pirmo reizi mūžā pa īstam iemīlas un beigu beigās atrod ceļu uz mājām.

nnd_67022.10.  I  19.00 Dokumentālā filma „Nekad nepadodies, dēls!” (2013)
Režisore: Linnea Widén
Garums: 73 min
Apraksts: Viens no filmas galvenajiem varoņiem ir latvietis Uldis, kurš pirmo reizi cietumā iekļuvis 14 gadu vecumā, bet tagad cenšas savu dzīvi uzbūvēt no jauna.
Filma seko patiesiem notikumiem un reāliem cilvēkiem– Uldim, Naielam un Khole– dažādu tautību emigrantiem Stokholmā –, kuri cenšas sākt jaunu dzīvi likuma pareizajā pusē. Pagātnē ir skarbas dēkas, izaicinājumi ar varu, tuvinieku ciešanas, tagadnē – kopīgs uzņēmums, Dieva vārds, drauga plecs un nodevība. Puišiem nākas atskārst, ka izvēle joprojām jāveic ik uz soļa, un lauzt sevi vai padoties ir tikai divi no ceļiem. Filmas darbība notiek Zviedrijā, Latvijā un Lielbritānijā.

Zviedru filmu dienās uz visām filmā ieeja bez maksas
Atbalsta Zviedrijas vēstniecība Latvijā un Zviedru institūts

Afisa_e-videi

 

Iesaki citiem: