Press "Enter" to skip to content

“Portreti glaimo, portreti sāp” Jumpravas kultūras namā!

No 5. aprīļa līdz 4. maijam Jumpravas kultūras namā būs apskatāms smalks stāsts par cilvēku attiecībām ar fotouzņēmumiem. Fotogrāfes Baibas Bucenieces veidotajā projektā – interaktīvi eksperimentālajā fotogrāfiju izstādē “Portreti glaimo, portreti sāp” mēs katrs varēsim pētīt un analizēt sevi – kā reaģējam sastopoties ar savu fotogrāfiju.

Izstāde ir eksperimenta rezultāts, kurā atklājas smalks stāsts par cilvēku attiecībām ar fotouzņēmumiem, kuros redzami viņi paši. “Stāsts ir par to, kā mēs sevi iztēlojamies un vēlamies redzēt – kā tas sakrīt un nesakrīt ar nepiekāpīgi objektīvo gaismas nospiedumu fotokamerās,” saka autore B. Buceniece.

Tāpat izstādē tiek atklātas arī fotogrāfu un fotografējamo attiecības – tas, cik atšķirīgi katrs bildes autors konkrētajai personībai liek parādīties. Redzami ir kompleksi, “fotošops”, vecums, personīgi meklējumi, pagātnes pēdas un nākotnes nojautas. Tas viss pateicoties fotogrāfijai – instrumentam, kurš nesaudzīgi parāda cilvēka fizisko “es”.

Ar roku rakstītajos komentāros par to, cik dažādi vai cik vienādi sevi redzam fotogrāfijās, stāsta bērni, pieaugušie, jaunieši, pasniedzēji, garderobes dežuranti, aktieri, ārzemnieki un latvieši. Savukārt veidus, kādos iespējams palūkoties uz fotografējamo personu rādīs vairāku autoru uzņemtās fotogrāfijas.

“Šī fotogrāfija attēlo svešinieku nevis mani. Es nejūtos ērti skatoties uz to. Vienīgais, ko atpazīstu, ir mans krekls. Šī fotogrāfija ir meli,” tā aplūkojot savu portretu rakstīja viens no eksperimenta dalībniekiem. Vai tā liksies arī Jums?

Izstādes atklāšana 05.04.2015., plkst. 12.00.

file-page1

Iesaki citiem: