Press "Enter" to skip to content

Foto izstādes “Mēs. Latvija.” atklāšana

Jumpravas kultūras namā tiks atklāta jauna foto izstāde 8. novembrī plkst. 13.00 foajē, kuras autore ir Aiga Zeltiņa.
Izstāde būs apskatāma līdz 7. decembrim.

Aigas Zeltiņas fotogrāfijas uzrunā un atdzīvina, Aiga par sevi stāsta šādi: “Neuzdrošinos sevi dēvēt par fotomākslinieku… esmu fotoamatieris, kam ik pa brīdim izdodas „noķert” labu kadru.

Ar fotografēšanu aizraujos jau sen. Tas ļāva piedzīvot dažādus attīstības posmus, kas tagad jau ir vēsture mums visiem.  Atceros, kā 90 – tajos gados darbojos ar parastu, nezināmas izcelsmes „ziepjutrauku”, iemūžinot dažādus ģimenes un sadzīves notikumus.

Kad 2004. gadā nopirku savu pirmo spoguļkameru ar filmiņu, aizsākās portretu laiks – māsas, brālis, bērni, suņi, kaķi, baloži…. arī puķes. Visi, kas uz mirkli ļāvās mana fotoaparāta zibsnim, tika iemūžināti.

Tad jau pavisam drīz pienāca digitālo kameru ēra un 2007.gadā iegādājos savu pirmo digitālo spoguļkameru, kas arī bija pirmais lielākais solis pretim izpratnei par fotogrāfiju. Visas, pašmācības ceļā iegūtās zināšanas uzspodrināt, „salikt pa plauktiņiem” un papildināt palīdzēja fotografēšanas kursi pie Raimo Lielbrieža un Māra Kundziņa.

Nevaru vairs savu dzīvi iedomāties bez fotokameras.  Jo īpaši, kad dzīvoju Anglijā, fotoaparāts bija mans labākais draugs un uzmundrinātājs. Arī tagad, kad jūtos nogurusi vai kļūst skumji, paņemu fotokameru un dodos „foto medībās”. Pilsēta, daba, cilvēki, notikumi, lieli un pavisam mazi ceļojumi … ir tas, kas mani uzrunā un liek justies laimīgai. Ja izdodas nofotografēt ko īpašu, svētki dvēselei – garantēti!

Foto izstādē „Mēs. Latvija.” izstādītie darbi tapuši laika periodā no 2006. gada līdz 2014. gadam. Izstādē aplūkojamas gan krāsainās, gan melnbaltās fotogrāfijas – katra ar savu stāstu un notikumu, veidotas dokumentālā žanrā.

Mēs visi esam daļa no Latvijas. Gan lieli, gan mazi. Gan priecīgi un skumji. Mēs katrs veidojam savus mirkļus… svinot svētkus, satiekot mīļus cilvēkus, strādājot, atpūšoties vai vienkārši veicot pavisam ikdienišķas un neievērojamas lietas. Esmu gandarīta, ka izdevies kļūt lieciniecei un iemūžināt daļu no šiem mirkļiem.”

10736195_983031428389489_356496277_n

Iesaki citiem: