Press "Enter" to skip to content

Brīvdabas kino Jumpravas estrādē, dokumentālā filma “Kapitālisms Šķērsielā”

17. augustā plkst. 21.30 Jumpravas brīvdabas estrādē rādīs jauno latviešu dokumentālo filmu “Kapitālisms Šķērsielā”, kura pirmizrādi piedzīvoja šī gada 4. maijā. Tikai rudenī filmu sāks rādīt plašākai publikai, bet Lielvārdes novadā to baudīt iespējams, jau pavisam drīz.

 

KAPITĀLISMS ŠĶĒRSIELĀ

Dokumentālā filma. Latvija. 2013. Garums 100 min. Režisors Ivars Seleckis, scenārija un teksta autors Tālivaldis Margēvičs, operatori Romualds Pipars, Ivars Seleckis
Studija Eiropas Dokumentālā kino simpoziji

Pirmā filma – «Šķērsiela» – pirmizrādi piedzīvoja 1988.gadā un kļuva par latviešu dokumentālā kino sensāciju. Ar savu atklātību un sirsnību, ar kādu autori portretēja filmas varoņus, «Šķērsiela» pārsteidza skatītājus gan Latvijā, gan pasaulē – filma piedalījusies neskaitāmos kinofestivālos un pagaidām ir vienīgā Latvijas filma, kas ieguvusi labākās Eiropas dokumentālās filmas titulu.

Pēc 10 gadiem tika uzņemta filma «Jaunie laiki Šķērsielā», un šogad pavasarī pirmizrādi piedzīvoja «Kapitālisms Šķērsielā». Kinoromāna trešajā filmā skatītāji uzzina, kādi likteņa pavērsieni gaidījuši vientuļo māmiņu Daigu, vientiesīgo Osi, invalīdu Toļiku, akmeņkali, sludinātāju Aldi un citus varoņus 21.gadsimtā. Šķērsielā uzradušies arī jauni iemītnieki, piemēram, hemingvejiska paskata vīrs Viktors un enerģiskā taksometra vadītāja Vallija. Šo gadu laikā izauguši ir Šķērsielas bērni un kļuvuši gan par zinātnes doktoriem, gan māksliniekiem, bet citi vēl meklē savu vietu dzīvē.
Ivara Selecka filma „Kapitālisms Šķērsielā” ir trešā filma stāstā par 800m garo Rīgas Šķērsielu. Katra filma stāsta par citu gadu desmitu, par tā brīža dzīvi, notikumiem un aktuālajām problēmām Latvijā. Filmās atspoguļota gan cilvēku dzīve pēc PSRS sabrukuma, gan dzīve brīvā Latvijā, grūtības ekonomiskās krīzes laikā un visas iedzīvotāju rūpes un cerības. “Cilvēkiem būs ko padomāt,” par savas triloģijas trešo daļu – Kapitālisms Šķērsielā – saka kinodokumentālists Ivars Seleckis, kurš atklāj, ka uzņem filmas jau apaļu pusgadsimtu

Ir grūti raksturot filmu „Kapitālisms Šķērsielā”, jo katrs skatītājs to uztver citādāk. Vienam filma šķiet smieklīga, citam skumja, vēl kādam tā asociējas ar cerību par labāku rītdienu. Ja nav sanācis redzēt iepriekšējās divas filmas, „Kapitālisms Šķērsielā” tik un tā būs neaizmirstams stāsts. „Šķērsielas” katra daļa tiek veidota kā autonoms stāsts, ļoti precīzi un smalki dozējot (t. i., gandrīz neizmantojot) atsauces uz iepriekšējām filmām. Filma, kuru noteikti jāredz!

 

Kristīnes Matīsas recenzija “Filmas Kapitālisms Šķērsielā recenzija. Kristāla struktūra”

http://www.diena.lv/kd/recenzijas/filmas-kapitalisms-skersiela-recenzija-kristala-struktura-14009459

Iesaki citiem: