Press "Enter" to skip to content

Iespēja jauniešiem – Eiropas Brīvprātīgais darbs. Ar pieredzi dalās Jānis Aizpurietis.

„Kas tu gribi būt, kad izaugsi liels?” – Jautājums uz kuru vēl joprojām meklēju atbildes.

Mācoties Jumpravas vidusskolā deviņas klases un vēlāk Rīgas Tūrisma un tirdzniecības skolā, nereti mēdzu sev uzdot šo jautājumu. Sapratu, ka nespēju atbildēt. Un ja lietas šķiet neskaidras, nav arī mērķa un tiek izniekots laiks.

Iespēju doties studēt augstskolā iemainīju pret pieredzi algotā darbā un dažādos kursos. Apmeklēju Latvijas Intelektuālās attīstības fonda 2 nedēļu vasaras nometni. Strādāju skaņu un gaismu kompānijā „Sublevel” kā arī par velokurjeru „Messengers Service Group”. Visa šī pieredze palīdzēja man saprast, ka es vēlos attīstīties un turpināt mācīties. Kā arī izvēlēties sev piemērotu darbu un nozari nākotnē, kura man interesētu. Lai nonāktu pie secinājumiem es atradu iespēju iegūt laiku, kā arī pilnveidoties piesakoties Eiropas Brīvprātīgā darba projektā.

Eiropas Brīvprātīgais darbs ir iespēja jauniešiem no 18 līdz 30 gadu vecumam dzīvot kādā no Eiropas Savienības dalībvalstīm. Izvēlēties sev atbilstošu projektu, mācīties vietējo valodu, iegūt starptautisku pieredzi, uzlabot angļu valodas prasmes, iepazīt citu tautu īpašības un tradīcījas, izprast sevi dažādās situācijās, iegūt starptautisko Youth Pass sertifikātu, veidot savas valsts tēlu un popularizēt tās kultūru.

Škofja Loka – Pilsēta kurā dzīvoju, strādāju un arī atpūšos

Jau kopš 7. Janvāra esmu Slovēnijā. Dzīvoju mazā pilsētiņā Škofja Loka un strādāju jauniešu centrā „MDC BLOK”. Darba diena sākās 13:00 un beidzās 19:00. Kā jau visiem Eiropas Brīvprātīgā darba brīvprātīgajiem man pienākās naktsmītne,apdrošināšana, ēdiens, kabatas nauda un valodas apmācības.

Perkusiju meistarklase jauniešu centrā.

Mani galvenie uzdevumi ir strādāt ar jauniešiem veidojot dažādas pasākumus un meistarklases. Vienmēr esmu vēlējies saistīt savu profesiju ar izglītību un jauniešu attīstību. Šeit es mācu jauniešiem spēlēt ģitāru. Pasniedzu perkusiju un bungu meistarklases, kā arī organizēju pasākumus un spēlēju dažādas spēles.

Jauniešu centra mērķis ir iepazīstināt jaunatni ar tās plašajām iespējām un ārpusskolas aktivitātēm. Ir svarīgi, lai bērni zin, ko viņi vēlās. Un palīdzot to saprast viņiem, es palīdzu to saprast pašam sev. Tāds ir brīvprātīgā darba darbības modulis.

Vācietis, Somiete un Es  – Brīvprātīgo apmācību laikā.

Eiropas brīvprātīga darba projektā ir iekļautas dažādas apmācības brīvprātīgajiem, kurās ir iespēja satikties ar jauniešiem no visas Eiropas. Šajās apmācībās brīvprātīgie iegūst pieredzi, kā uzklausīt un iepazīties ar citu tautu kultūrām un kā izprast pašam sevi esot tik tālu prom no mājām.

Esot šajās apmācībās ieguvu lielu paziņu loku no visas Eiropas. Kā arī uzzināju vairāk par citiem brīvprātīgajiem, kuri atrodās Slovēnijā. Tā kā daudzi darbojās jauniešu centros, ceru arī uz kopīgu sadarbību.

Uzskatu, ka Eiropas Brīvprātīgais darbs ir lieliska iespēja papildināt savas zināšanas, uzkrāt pieredzi, iegūt jaunus draugus un plašu starptautisku paziņu loku. Šī ir viena no labakajām iespējām iegūt laiku uz izprast sevi it īpaši tad ja nezini, par ko vēlies kļūt vai par ko mācīties tālāk.

Mans projekts Slovēnijā ilgs līdz 20. Decembrim.

Plašāka Informācija par maniem piedzīvojumiem atrodama šeit.

Iesaki citiem: