Press "Enter" to skip to content

Eirpopas pirmās palīdzības sacensība FACE 2011

Jau otro gadu pēc kārtas Jumpravas operatīvā vienība pārstāv Latviju Eiropas pirmās palīdzības sniegšanas sacensībās. Šogad sacensības notika saulainajā Itālijas pilsētā – Jesolo Lido. Visi sacensību dalībnieki dzīvoja Adrijas jūras krastā, kā arī mums visiem tika dota iespēja aplūkot Venēciju, kurā notika arī sacensību atklāšanas parāde.

Šoreiz sacensībās savā starpā sacentās 19 komandas no visas Eiropas. Savas prasmes pirmajā palīdzībā mums bija jāparāda 10 etapos, kuros bija notikušas dažādas nelaimes, piemēram, notiekot gladiatoru cīņām vīrietim bija iedurts zobens vēderā, citam cietušajam bija nogriezta roka, pārējiem iestājies šoks. Bija arī autoavārija kuras rezultātā bija 13 cietuši cilvēki, bet palīdzības sniedzēji mēs bijām tikai 4. Šajā etapā vajadzēja palīdzēt cilvēkiem ar šādām traumām – asiņojoša brūce galvā, šoks, bezsamaņa, vēdertrauma, svešķermeņi brūcē utt. Pirmo reizi mūžā mums bija jāspēj arī palīdzēt bēgļiem, kuri bija ieradušies no dažādām valstīm. Kādā no etapmiem grimētāji reālistiski bija uzgrimmējuši sievieti, kurai acs bija izkritusi no acs dobuma. Vēl savas pramses pirmajā palīdzībā apliecinājām pie epilepsijas lēkmes, durtām un grieztām brūcēm, cilvēku atdzīvināšnas, pārkaršanas, apdegumiem, galvas un kakla traumām, lauzta deguna, kāju un roku lūzumiem.

Sacensībās ieguvām godpilno 12. vietu, pārspējot pat Poliju, Vāciju, Norvēģiju. Šobrīd tas Latvijas Sarkanajm krustam ir labākais rezultāts visā vēsturē. Ar savu rezultātu esam gandarīti, jo šajās sacensībās lielākoties piedalās paramediķi, kuriem šādas situācijas ir ikdienišķa lieta.

Latvijas vārdu sacensībās nesa – Artis Balodis, Jānis Lasis, Mārtiņs Lasis, Džineta Ločmele, Rūta Štekele. Komandu sagatavoja Ruta Liepiņa.

Lielu paldies vēlamies teikt Lielvārdes novada pašvaldībai par finansiālo atbalstu, lai mēs šajās sacensībās varētu startēt.

Nākamgad sacensības notiks Īrijā, kurās noteikti atkal pārstāvēsim Latviju.

Informāciju sagatavoja Rūta Štekele

Iesaki citiem: