Press "Enter" to skip to content

Ogres Starpnovadu skolēnu pirmās palīdzības sacensības

Jau ceturto gadu pēc kārtas Jumpravā tika rīkotas skolēnu pirmās palīdzības sacensības, kurās bērni savas iegūtās zināšanas par pirmo palīdzību, varēja izmantot praktiski. Šogad sacensībās piedalījās 14 komandas – 4 no tām bija Jumpravas vidusskolas komandas (skolotāja Ruta Liepiņa), 2 Suntažu vidusskolas komandas, 4 Jaunogres vidusskolas komandas, Tīnūžu pamatskola komanda, kā arī 3 Aizkraukles sākumskolas komandas, kuras sacensībās piedalījās ārpus konkurences.

Skolēniem bija jārāda savas zināšanas par pirmo palīdzību 14 etapos, kuros vajadzēja mācēt – elpināt cilvēku, apturēt asiņošanu, apkopt apdegumus, iesiet lakatiņā lauztu roku, izvilkt cietušo no avarējošas mašīnas, palīdzēt cukura diabēta slimniekam, palīdzēt makšķerniekam ar āķi rokā, kā arī bija jāprot nomierināt cietušos. Sacensībās bija jāparāda arī sava veiklība pārvietojot cilvēku nestuvēs, kā arī vajadzēja apbraukt dažādus šķēršļus ar riteni.

Sacensībās nepārspēti vidusskolu grupā palika Jumpravas vidusskolas komandas skolēni – Raivis Rozentāls, Sintija Broka, Zane Skrauča, Līga Lisovska, Zane Dzērve un Zane Vilciņa. Otrajā un trešajā vietā ierindojās Jaunogres vidusskolas audzēķņi. Pamatskolas grupā uzvarēja Jumpravas vidusskolas komanda – Krišjānis Klaucāns, Dāvis Cābe, Reinis Reiniks, Raivis Zālītis, Beāte Čipāne, Elizabete Krēģere. 2.vietā – Jaunogres vidusskolas komanda, 3. vietā – Suntažu sanatorijas skola.

Lielu paldies vēlētos teikt Rutai Liepiņai par sacensību organizēšanu, Aijai Rubīnai par cietušo grimēšanu, visiem cietušajiem par labu tēlošanu, sekretariātam par precīzu rezultātu aprēķināšanu, kā arī tiesnešiem par stingru un taisnīgu tiesāšanu. Paldies visiem tiem, kas atrada laiku un atbalstīja šīs sacensības. Kopā mēs varam.

LJSK vadītāja
Rūta Štekele

Iesaki citiem: