Press "Enter" to skip to content

Jumpravas basketbolisti kļūst par čempioniem

Noslēdzies kārtējais Ogres novada atklātais basketbola čempionāts. Par šī gada čemoioniem 2. līgā kļuva Jumpravs basketbolisti.


Čempionāta gaitā notika regulārā turnīra izspēle. Turnīrā stratēja 14 komandas. Regulāro sezonu mūsu basketbolisti noslēdza 2.vietā, izcīnot 10 uzvaras un piedzīvoja tikai 3 zaudējumus.

Play off pirmajā kārtā Jumpraviešu pretinieki bija regulārās sezonas 7.vietas ieguvēji – Ogres Basketbolskolas 1994. gada puiši. Lai gan mūsējie tika uzskatīti par neapšaubāmiem favorītiem uzvaru izdevās izcīnīt tikai spēles noslēgumā 94:80.

Izslēgšanas spēļu pusfinālā pretī stājās regulārā turnīra 3. vietas ieguvēji – Ikšķile, kas mūsējiem ir diezgan neērts pretinieks. Lai tiktu finālā kādai no komandām bija jāuzvar 2 spēļu summā. Pirmā spēle riteja punkts punktā, cīņa bija tik sīva, ka neiztika bez asumiem abu komandu spēlētāju izpildījumā. Spēle gaitu un komandu spēku samērus vislabāk raksturoja spēles gala iznākums – 72:72 neizšķirts. Tā kā uzvarētājs tika noskaidrots 2 spēļu summā pagarinājums netika izspēlēts. 2 spēle turpinājās tik pat sīva un aizraujoša cīņa . Spēle ritēja punkts punktā. Pēdējās cetrutdaļas viduspunktā Ikšķilieši spēles grožus pārņēma savās rokās. Kad līdz spēles baigām bija atlikušas 3 minūtes rezultāta tablo vēstīja plus 7 Ikšķilei. Šajā brīdī tikai retais ticēja mūsējo panākumam. Bet pašaizliedziegā cīņa aizsardzībā un veiksme uzbrukumā ļāva iegūt 1 punkta pārsvaru, kad līdz spēles beigām bija atlikušas 20 sekundes. Atlikušajā laikā Jumpravieši teicami nospēlēja aizsardzībā un izcīnīja pelnītu uzvaru 78:73.

Finālā Jumpraviešu pretinieki bija regulārā turnīra 4.vietas ieguvēji – elektroautomobīlis, kas pusfinālā bija parūpējušies par pārsteigumu un pusfinālā uzvarējuši Bekens/Tīnūži komabdu, kas regulārajā čempionātā ieņēma 1. vietu.  Arī finālā uzvarētājs tika noskaidrots 2 spēļu summā. Pirmavairāk nekājā spēlē jau no paša sākuma parādīja, ka vēlas uzvarēt vairāk nekā pretinieki. Visi komandas spēlētāji pašaizliedzīgiu cīnijās par katru laukuma centimetru. Pateicoties lieliskajai cīņai un precīzajiem metieniem no distances mūsējie izcīnija pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 98:75. Tādejādi jau gandrīz nodrošinot sev čempiona titulu. 2. spēlē nedrīkstējām zaudēt ar vairāk kā 23 punktu pārsvaru. Spēle ritēja punkts punktā, tomēr spēles beigās mūsējie ieguva nelielu pārsvaru. Sajusdami uzvaras garšu mūsējie laukumā ļāva iziet visiem spēlētājiem. Neskatoties uz to mūsējie uzvaru no rokām neiazlaida, un izcīnīja minimālu uzvaru 61:59. līdz ar to triumfējot arī divu spēļu summā.

Pēc beigu sirēnas varēja sākties gaviles. Priecājās ne tikai spēlētāji, bet arī uz spēli atbraukušie līdzjutēji. Pēc spēles komanda saņēma kausu, bet spēlētāji medaļas. Jumpravas komanda īpašu paldies saka Lielvārdes novada domei, par finansiālo atbalstu sezonas un izslēgšanas spēļu gaitā. Līdzjūtējiem par uzticību un atbalstu katrā spēlē visas sezonas garumā.

Komandā spēlēja: Jānis Lasis, Mārtiņš Lasis, Mārtiņš Jansons, Rihards Purgailis, Lauris Štekels, Kristaps Dārgais, Andris Krūklis, Intars Ķimenītis, Inguss Balodis, Zintis Cimers, Toms Freimanis, Gatis Strautmanis, Mārtiņš Grīnmanis, Jurģis Kiršholcs, Uldis Vrubļevskis, Gļebs Peško. Komandas trenerīte – Ilze Avotniece.

Raksta autors Kristaps Dārgais

Iesaki citiem: