Koncerts “Lāčplēsis” Rembates parkā (FOTO)

2018. gada 22. septembra vakarā pēc saules rieta Rembates parkā norisinājās manāma rosība. Uz Spīdalas saliņas mākslinieciskā vadītāja Normunda Ķirša un režisora Mārtiņa Eihes vadībā Lielvārdes novada amatiermākslas kolektīvi, solisti Kārlis Rūtentāls, Rūta Dūduma, Gundars Dziļums, Sniedze Prauliņa, Dagnis Roziņš, Viesturs Jansons, teicējs Andris Latkovskis un instrumentālā grupa Jāņa Ķirša vadībā radīja koncertu “Lāčplēsis”. Koncerts stundas garumā apvienoja spilgtākos Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes rokoperas “Lāčplēsis” fragmentus.

Mūziķu radītās, solistu un koru izdziedātās melodijas savijās vienotā veselumā ar dejotāju priekšnesumiem un līdzdarbošanos visa koncerta garumā. Vēsajā pievakarē gaismu mākslinieka radītās krāsu spēles un kvēli liesmojošie ugunskuri vēl spilgtāk izgaismoja rudens iekrāsotās lapas. Laimdotas skaistais dziedājums, Staburadzes dzidrā balss, kā arī pārējo koncerta dalībnieku sniegums savērpa vakara gaisotni pasakainā noskaņā. Pēc izjustā fragmenta “Atgriešanās” izskanēšanas dalībnieku un skatītāju pacilātība bija jūtama paceļamies pāri Rembates parkam.

Koncerts “Lāčplēsis” tapis Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijai – 100” atbalstītā projekta ietvaros un veidots kā veltījums Andreja Pumpura eposa “Lāčplēsis” 130 gadu jubilejai.

Paldies Lielvārdes novada amatiermākslas kolektīviem – jauktajam korim “Lāčplēsis”, vidējās paaudzes deju kolektīvam “Lāčplēsis”, jauktajam korim “Jumprava”, jauniešu deju kolektīvam “Jumpraviņa”, sieviešu korim “Lēdmane”, kā arī paldies kamerkorim “Vecrīga” par nesavtīgo atdevi un sniegumu pasākuma pilnveidošanā. Paldies tehniskajiem darbiniekiem un visiem iesaistītajiem par neatlaidīgo darbu koncerta tapšanā un, protams, liels paldies skatītājiem par pacilāto kopā būšanu un sirsnīgajiem aplausiem.

Turpināsim svinēt Latvijas valsts simtgadi, un lai Māras Zālītes vārdi “Atceries, Lāčplēsi, kas tu esi. Lielvārdes lielo vārdu tu nes.” mums atgādina, ka ikviens varam būt garā spēcīgi un drosmīgi, sirds dziļumos iededzot mīlestības liesmu pret savu tautu un dzimteni.

Mirkļu iemūžinātājs: Austris Auziņš

Iesaki citiem:


Apskatīts: 970x | 2.10.2018. | Aktualitātes, Foto, Kultūra


Pievienot komentāru