Press "Enter" to skip to content

Jumpravā notiks Barikāžu laika atceres sarīkojums

Jumpravā notiks Barikāžu laika atceres sarīkojums

 “Latvija mana, sarkanbaltsarkanā, gadsimtos aizliegtā, svešinieku peltā,

 šodien no jauna zvaigžņotā mirdzumā kļūsti stipra un augšup celta!” Nora Zondaka

 

1991. gada 13. janvārī, pēc PSRSkaraspēka uzbrukumaViļņas Televīzijas aizstāvjiem, Latvijas Tautas frontes vadītāji Dainis Īvāns un Romualds Ražuks Latvijas Radio aicināja Latvijas iedzīvotājus pulcēties Doma laukumā. Latvijas Tautas frontes sarīkotajā protesta manifestācijā Daugavmalā sapulcējās ap 500 000 cilvēku, lai izteiktu atbalstu lietuviešiem un paustu gatavību turpināt uzsākto valsts neatkarības atjaunošanas ceļu. Rīdzinieki sāka spontāni veidot barikādes Vecrīgas šaurajās  ielās.

Arī jumpravieši atsaucās aicinājumam un masveidīgi autobusos devās uz Rīgu, lai aizstāvētu atjaunoto Latviju. Barikāžu koordinatori Jumpravā bija Imants Balodis, Andrejs Bogdans, Reinis Saulītis, Antons Ribulis, Arvīds Zirnis un Boļeslavs Ancāns. 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmi saņēmuši vairāk kā 70 jumpraviešu.

Sestdien, 20. janvārī pulksten 17.00 Jumpravas kultūras nama pagalmā pie ugunskura atcerēsimies Trešās Atmodas un Barikāžu laiku, dalīsimies stāstos, kurus kopīgā atmiņu kamolā ritinās vēstures skolotāja Ina Mārcēna. Sarīkojumā piedalīsies Trešās Atmodas un Barikāžu laika dziesminieki Uldis Ozols un Haralds Sīmanis, Vides aizsardzības kluba dibinātājs  un dzejnieks Arvīds Ulme,  Pēc piemiņas brīža pie ugunskura visi sarīkojuma dalībnieki un apmeklētāji tiks cienāti ar īpašo jumpraviešu gatavoto barikāžu zupu un pulksten 19.00 aicināti kultūras namā noskatīties režisora Romualda Pipara dokumentālo filmu ar Mārtiņa Brauna mūziku “Vēsture aiz kadra”.

Aicinām visus gan lielus, gan mazus piedalīties atceres sarīkojumā!

Jumpravas pagasta pārvaldes vārdā Diāna Borozkina

Jumpravas kultūras nama vārdā Signe Sniedze

 

 

Informāciju sagatavoja

Signe Sniedze

Jumpravas Kultūras nama vadītāja

25450061

 

 


Iesaki citiem: