Press "Enter" to skip to content

Jumpravas kultūras namā 11. novembrī atklās izstādi „Latviešu literāti portretos un medaļās”

Lāčplēša dienas ietvaros Jumpravas kultūras namā 11.novembrī plkst. 19.00 tiks atklātas divas vērienīgas un skaistas izstādes par godu latviešu literātiem „Latviešu literāti portretos un medaļās”.img_3738

Sadarbībā ar Mārtiņu Eglīti uz Jumpravu atceļos izstāde, kas veltīta pagodinot Dzejas dienas 2016. Gleznotājs Andrejs Bovtovičs īpaši grāmatu nama “Valters un Rapa” izstādei “Dzejas dienas” radījis latviešu literātu portretu galeriju. Izstāde no 11. septembra līdz 15. oktobrim priecēja grāmatnīcas apmeklētājus pašā Rīgas centrā, bet tagad šī ekspozīcija būs skatāma Jumpravas kultūras namā no 11.novembra līdz 8.janvārim.

Gleznās portretētie: Edvīns Raups, Uldis Bērziņš, Amanda Aizpuriete, Andris Bergmanis, Maira Asare, Austra Skujiņa, Aivars Neibarts, Rihards Bargais, Rūta Mežavilka, Kārlis Vērdiņš, Jānis Rokpelnis, Ināra Eglīte, Leons Briedis, Aivars Eipurs, Aleksandrs Čaks, Rainis, Aspazija, Zenta Mauriņa, Ojārs Vācietis, Imants Ziedonis, Vizma Belševica, Fricis Bārda, Eduards Veidenbaums, Rūdolfs Blaumanis, Krišjānis Barons, Jānis Poruks un Anna Brigadere. Grāmatu nams „Valters un Rapa” šīs izstādes ietvaros saņema dāvinājumu – mākslinieka gleznoto grāmatnīcas dibinātāju Artura Valtera un Jāņa Rapas dubultportretu, kas šobrīd jau nodots grāmatu nama pārstāvjiem.

Sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku Jumpravas kultūras namā 11.novembrī tiks atklāta izstāde „Latviešu literārās prēmijas” par godu Latviešu literātiem un to balvu atspoguļojums.

Izstādes atklāšanā uzstāsies Jumpravas pūtēju orķestris.

Aicinām pēc izstādes atklāšanas doties ārā pie Jumpravas kultūras nama, lai īpaši veidotos stendos noliktu svecītes un Lāčplēša dienā godinātu Latvijas brīvības cīnītājus.

11-11-lacplesa-diena

Uz tikšanos Jumpravā!

Iesaki citiem: