Press "Enter" to skip to content

Skijoringa posms Stāmerienā

20. februārī Stāmerienā, auto un motosporta trasē “Dimanti” norisinājās Latvijas auto un motosporta fedrācijas rīkotais Latvijas skijoringa un ziemas motokrosa čempionāta 2. posms. Šajā posmā piedalījās arī Jumpravas sportisti: Edvīns Zālītis, Raivis Zālītis, Krišjānis Klaucāns, Sefans Borozkins un Valters Lesničenoks.

Par sacensībām stāsta Krišjānis : “Rīts sākās agri, 4:30 jau bija jāraušas no gultas ārā, lai ieturētu brokastis un gatavotos ceļam. 5:00 izbraucām no Jumpravas. Ieradušies galapunktā iepazināmies ar trasi. Trase bija grūta: negatīvi līkumi, mainīgs reljefs, iekļauti ātrie posmi un pat tramplīni. Visu vēl vairāk sarežģīja tas, ka trase bija ledaina. Treniņbraucieni sākās 9:35, pēc kuriem bija skaidrs, ka braucieni būs grūti gan braucējiem gan slēpotājiem.”

Jumpravietis Edvīns Zālītis ar Ingusu Spulli startēja Vecmeisteru klasē. Abos braucienos ieņemta 4. vieta un līdz ar to kopvērtējumā šī ekipāža ieņem 4. vietu.

Jumpravieši Raivis Zālītis un Krišjānis Klaucāns stratēja Mazo meistaru klasē. Pirmajā braucienā ieņemta 4. vieta, bet otrajā braucienā ieņemtā 3. vieta kopvērtējumā garantēja vietu uz pjedestāla – 3. vieta

Pēc sacensībām skijoringa klasēs notika sacensibas ziemas motokrosā. MX85 klasē stratēja jumpravas komandas pārstāvis Valters Lesničenoks, abos braucienos Valters ieņēma otro vietu un kopvērtējumā Jumpravas sportistam Sudrabs. Krosā bez radzēm piedalījās arī Raivis Zālītis, pirmais brauciens veiksmīgs un 3. vieta, otrajā braucienā uz tramplīna piedzīvotā kritiena dēļ 4. vieta MX2 klasē. Kopvērtējumā ceturtā vieta.

Kā pēdējais no Jumpravas komandas uz starta devās Stefans Borozkins, kurš mērojoties spēkiem ar daudz vecākiem un pieredzējušākiem konkurentiem spēja ieņemt 5. vietu pirmajā braucienā un 6. vietu otrajā braucienā ATV klaseē. Kopvērtējumā Stefans sestais.

Kaut arī tuvojas pavasaris, nepietiekamā sniega daudzuma deļ šis bija tikai 2. posms latvjas čempionātā ziemas motokrosā un skijoringā, taču, ja laikapstākļi būs labvēlīgi un sniega daudzums saglabāsies, 27. februārī plānots 3. čempionāta posms.

Iesaki citiem: