Press "Enter" to skip to content

Aicinājums piedalīties Pasaules Miera skrējienā Lielvārdē

27. jūnijā no 12.00-16.00 Lielvārdē ar interesantām, sportiskām aktivitātēm tiks atzīmēts Pasaules miera skrējiens, lai pēc tam kopīgi vienotos vienotā skrējienā ar Pasaules miera skrējiena deligāciju, kura ieskries Lielvārdē ap plkst. 15.15. Pasākuma laikā dalībnieki tiek aicināti pasākumu atzīmēt arī bez telefona lietošanas, atvēlot laiku sev brīvu no tehnoloģijām.

miera_skrejiens

Lielvārdes novada pašvaldības jaunatnes lietu speciāliste un sporta darba organizators aicina iedzīvotājus, īpaši jauniešus, 5 cilvēku komandā, piedalīties pasākumā. Reģistrēšanās sporta spēlēm no plkst. 11.00 Lielvārdes centra laukumā. Pirmajām komandām, kuras pieteiks komandu 5 dalībnieku sastāvā, būs pārsteiguma balvas. Komandas jāpiesaka līdz 12. jūnijam ieskaitot uz epastu renate.mencendorfa@lielvarde.lv

Pasākums notiek projekta “Nāc līdz(i)dalībā!” ietvaros un tiek īstenots Izglītības un Zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2015. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Par Pasaules miera skrējienu:

Šis skrējiens ir kā simboliska vēsts ar skriešanas starpniecību paust vienotību un sadraudzību starp dažādu tautību un pārliecību cilvēkiem. Tas nav komerciāls vai politisks projekts, un tā organizatori darbojas pēc brīvprātības principiem.

Skrējienā var piedalīties visi, kuri ar skriešanas starpniecību vēlas paust vienotību un sadraudzību starp dažādu tautību un pārliecību cilvēkiem. Skrējēji apmeklē tūkstošiem apdzīvoto vietu un tiekas ar tūkstošiem vietējo iedzīvotāju, no rokas rokā nododot lāpu un daloties ar savu iedvesmu un sapni par labāku pasauli.

Skrējienam atbalstu ir izteikuši tādi pasaulē pazīstami cilvēki kā Nelsons Mandela, Mihails Gorbačovs, Māte Terēze, Karls Luiss. Dr. Deividsons Hepberns, UNESCO 35. ģenerālkonferences prezidents, izteica savu atbalstu ar šādiem vārdiem: “Harmonijas skrējiena lāpa, kas tiek nodota no rokas rokā, ir iedrošinājusi miljoniem cilvēku visā pasaulē tiekties pēc pasaules vienotības un miera. Es novēlu jums panākumus jūsu centienos.”

Piedalīties skrējienā – tas nav neviena pienākums. Skrējēju komandas biedri velta savus līdzekļus, laiku un labo gribu, lai paustu vienotības ideju, skrienot. Tieši tāpat arī sagaidītājiem ir iespēja pasniegt labāko – labo gribu un  iespēju kļūt par daļu no skrējiena un sajust sevi kā neatņemamu un neaizstājamu daļu no pasaules.

Informāciju sagatavoja:
Lielvārdes novada pašvaldības jaunatnes lietu speciāliste Renāte Mencendorfa,
Latvijas Pasaules Miera skrējiena posma koordinatore Rita Elstiņa.

 

Iesaki citiem: