Press "Enter" to skip to content

Portreti glaimo, portreti sāp

Pirmajās Lieldienās, 5. aprīlī, Jumpravas kultūras namā notika izstādes “Portreti glaimo, portreti sāp” atklāšana. Izstāde tapa, pateicoties fotogrāfei Baibai Buceniecei un Jumpravas pagasta jauniešu līdzdalībai.

Daļa darbu tikuši parādīti jau iepriekš, piemēram, 2012. gadā Andrejsalā notikušajā izstādē “Ceļš uz pasaules galu”. Nu, izstādei pievienojušies arī Jumpravas pagasta jaunieši un Kultūras nama darbinieki, lai eksperimentētu, atklāti analizētu sevi, iztiekot vien ar Kultūras namā pieejamajiem materiāliem.

Milzīgs paldies Baibai Buceniecei, kas ārpus sava saspringtā grafika pamatdarbā, fotosesiju pasūtījumiem un citiem lieliem un maziem projektiem atrada laiku, lai bez atlīdzības strādātu ar Jumpravas jauniešiem, aicinātu viņus analizēt un pētīt sevi, attiecības ar fotogrāfiju, savu ķermeni un vienam ar otru. Viņas veltītais laiks un darbs ir nenovērtējams, un licis apjaust, ka turpmāk nepieciešams rast finansējumu ne vien kustīgu pasākumu organizēšanai, bet arī orģinālu izstāžu veidošanai, jo Jumpravas jaunieši alkst jaunu vēsmu un laikmetīgas, eksperimentālas, videi pielāgotas mākslas.

Izstādes daļā, kas parādīta iepriekš, piedalījušies vairāki fotogrāfi no Latvijas, Itālijas, Slovēnijas, Polijas un Vācijas. Attēlos varam vērot – skolēnu Nilu, studentu no Slovēnijas – Aljaz, psiholoģijas pasniedzēju – Ingūnu un strādājošu pensionāri – Teiku. Savukārt Jumpravas kultūras namā veidotajā izstādes daļā varam vērot Jumpravas vidusskolas skolēnu – Reiņa, Veronikas, Elizabetes, Lindas un Alises, vienkārši laba cilvēka – Anastasijas, kā arī Kultūras nama Daces un Lauras darbu. Pašanalīzes kvadrātos var vērot fotogrāfijas, kas radušās skolēniem un Kultūras nama darbiniekiem, fotogrāfējot vienam otru dažādās sadzīves situācijās, kas papildinātas ar brīnišķīgām Baibas Bucenieces fotogrāfijām. Rezultāts – negaidīts – Jūs neieraudzīsiet tipisku fotoizstādi ar klasiskiem rāmjiem un glancētiem fotopapīriem. Izmantojot ierobežotus resursus, panākts galvenais – jaunieši iepazinuši mūsdienu mākslas formas, kas tiecas pēc dzīļu analīzes un, atšķirībā no postmodernisma realitātes satamborēšanas smalkos pinekļos, alkst pēc patiesas atklātības un sevis izzināšanas.

Eksperiments veikts un rezultāts aplūkojams Jumpravas kultūras namā katru dienu līdz 5. maijam.

file-page1

Iesaki citiem: