Press "Enter" to skip to content

Filma “Modris”

2014. gada 29. novembrī Jumpravas kultūras namā notiks septiņām Lielā Kristapa balvām nominētās Jura Kursieša filmas “Modris” seanss. 

Filma “Modris” ir patiesos notikumos iedvesmots stāsts par pusaudzi, kura samilzušais konflikts ar māti noved līdz tiesu darbiem. Pēc tam Modris nolemj atrast tēvu, kuru nekad dzīvē nav saticis. Galvenajās lomās Kristers Pikša, Rēzija Kalniņa.

Filma “Modris” nominēta septiņām Nacionālā filmu festivāla “Lielais Kristaps” balvām, tostarp kā labākā spēlfilma un labākais režijas darbs. Filmas galvenās lomas atveidotājs, neprofesionālais aktieris Kristers Pikša nominēts labākā aktiera balvai.

Filma saņēmusi gan skatītāju, gan kino kritiķu atzinību. Kinozinātniece Kristīne Matīsa filmai “Modris” dod piecu zvaigžņu vērtējumu un īpaši apraksta tās finālu: “Tas ir tik lieliski jaudīgs, ka elpa aizraujas”. Augstāko vērtējumu filmai sniedz arī žurnāla “Ir” kinokritiķe Kristīne Giluce: “Modris ir izcila filma par trauslo pieaugšanas mākslu”.

Filmu novērtējuši arī citu valstu kinokritiķi, ietekmīgais ASV žurnāls “Variety” raksta: “Kursietis nepiedāvā atbildes, bet viņš paveicis apbrīnojamu darbu, uzdodot jautājumus. Filmas “Modris” stāstu būtu viegli pārnest uz jebkuru ASV vidienes pilsētu, kur vecāki un sistēma pusaudžus bieži vien uzlūko līdzīgi”.

Režisors – J. Kursietis
Žanrs – drama
Filmas garums: 1h 38min

Ieeja EURO 2,00

Modris

Iesaki citiem: