Press "Enter" to skip to content

Koncerts Dziesminieka dziesma

11. oktobrī plkst. 16.00 Jumpravas kultūras nams organizē dziesminieku koncertu „Dziesminieka dziesma”. Koncerta ideja nāk no Rīgas Kultūras un atpūtas centra „Imanta”, kad Jumpravas kultūras nama direktore Dace Nikolaisone tur organizējusi Starptautisko bardu un folka festivālu „Bardu rudens”, kas tapa sadarbībā ar Lietuviešu skolotāju namu un Lietuvā notiekošo festivālu „Tai Aš”.

s50an5s_resize

Bardu_pavasara_fotostasts_9_resizeBardu_pavasara_fotostasts_2_resize

Vārds dziesminieks sabiedrībā tik plaši nav pazīstams, dziesminieks ir dziedošs mūziķis, kas izpilda dziesmas ar pašsacerētu melodiju un vārdiem vai arī ar citu dzejnieku tekstu – tautas mūziku. Dziesminieki ir 21. gadsimta folkloras veidotāji.

Jumpravā uzstāsies vairāku atpazīstamu dziesmu autors un varenas balss īpašnieks Haralds Sīmanis; dziesminieks, kas dziedājis jauktajā korī “Jumprava”, dzīvojis Jumpravā un vairāku atpazīstamu dziesmu autors Uldis Ozols. Koncertā uzstāsies sirsnīgo un filosofisko dziesmu autors Kārlis Kazāks un jauna, skaista, enerģiska meitene no Latgales, Laura Bicāne, kā arī divas jumpravietes Elizabete Krēģere un Linda Sažina, kuras savu dziesmu rakstīšanu un popularizēšanu uzsākušas nesen, tomēr, dažas dziesmas paspējušas iekarot cilvēku sirdis. Koncertā piedalīsies ne tikai mūziķi, bet arī dzejnieks Imants Kulinskis, kurš sevi par dzejnieku, draugu pamudināts, nosaucis pavisam nesen.

Pēc koncerta paredzēta tējas pauze un brīvais mikrofons, kurā aicināts izteikties ikviens ar dzejisku, vai muzikālu uzstāšanos.

Afisa

 

Iesaki citiem: