Press "Enter" to skip to content

Jumpravas kultūras namā jauna gleznu izstāde “TRIO”

Apvienojoties trīs jaunām māksliniecēm top jauna izstāde “TRIO”. Jumpravas kultūras nams aicina apmeklēt jaunās izstādes atklāšanu 7.septembrī plkst. 16.00.

afisa

Lāsma Semerova un Elīna Kokareviča ir Kristas Perses mākslas studijas audzēknes.

Lāsma Semerova ir lietuviešu valodas tulkotāja, kura ikdienas darbu radīto steigu un satraukumu pirms aptuveni pusgada nolēma kliedēt ar gleznošanu. Atmiņā tika atsauktas senāk Ogres mākslas skolā iegūtās prasmes, taču pasniedzējas Kristas Perses mudinājums gleznot brīvi un no sirds iedarbināja kādu patiesa prieka un jautrības mehānismu, kurš Lāsmas gleznās izpaužas ne tikai krāsu priekā, bet arī intesantās kompozicinālās idejās.

Elīna Kokareviča ikdienā strādā ar dažāda veida tekstiem – rediģē, koriģē, lasa un dažreiz arī pēta tos, taču Valmieras Mākslas vidusskolā iegūtās pamatprasmes tiek brīvā brīdi liktas lietā Kristas Perses studijā, kur nenoliedzami tieši brīvā pieeja gleznošanai ir ļāvusi iemīlēt to pa īstam. Elīna lielākoties glezno klusās dabas, jo saredz tajās plašas lietu izpētes nianses, ļaujot izdzīvot īstu krāsu karuseli.

Ingas Dzintares gleznās uz audekla tiek atspiests dvēseles dziļuma atspulgs. Gleznošana man ir runāšana krāsu valodā. Viens triepiens vēsta daudz vairāk nekā es pati varētu izstāstīt. Vairāk uztverams ir tas, kas teikts klusi vai vispār paliek nepateikts… Visi darbi ir tapuši 2014. gadā, beidzot esmu sākusi darīt to, ko vienmēr esmu vēlējusies, un tas ir tikai sākums.

Izstādi Jumpravas kultūras namā būs iespējams aplūkot līdz 12. oktobrim.

10584294_571361726319152_1419297872_n

Iesaki citiem: