Jumpravas kultūras nama amatiermākslas kolektīvu pavasaris

IMG_2801_resize30. aprīlī notika Jumpravas kultūras nama aktiermākslas kolektīvu gada koncerts „Skani, mana brāļa sētā”. Koncertā piedalījās visi Jumpravas kultūras nama amatiermākslas kolektīvi, katrs kolektīvs izpildot trīs skaņdarbus vai dejas.

Koncerta noslēgumā katram kolektīvu vadītājam, koncertmeistaram un diriģentam tika piešķirts tituls:

Pirmsskolas vecuma bērnu deju kolektīva „Zvaniņš”, vadītājas Alīnas Ķeizeres tituls – Žirgtā soļa pamatlicēja.
Bērnu deju kolektīva „Rītupīte”, vadītājas Evitas Tabures tituls – Raitā soļa ierādītāja.
Jauniešu deju kolektīva „Jumpraviņa” un Vidējās paaudzes deju kolektīva „Saime”, vadītājas Aijas Ērgles tituls – Jestrā soļa ierādītāja.
Jauktā kora „Jumprava”, vadītājas Normunda Ķirša tituls Skanīgās balss kalējs un diriģenta Austris Kalniņš tituls – Skanīgās balss noskaņotājs.
Amatierteātra, režisores Kristīne Klētnieces – Sikas tituls – Drošā vārda un soļa dīdītāja.
Senās mūzikas vokālā ansambla „Modus Vivendi”, vadītāja Kaspara Ādamsona tituls – Senās nots cildinātājs.
Senioru vokālā ansambļa vadītājas Sandras Spručas tituls – Gudrās nots uzskaņotāja.
Pūtēju orķestra, vadītāja Pētera Pētersona tituls – pareizās nots ierādītājs.

Jumpravas kultūras nama amatiermākslas kolektīviem noslēgušās 2014. gada skates, kurās iegūti ļoti labi rezultāti!

Folkloras kopa „Liepu laipa” no 1. maija līdz 2. maijam pārstāvēja Lielvārdes novadu Lietuvas folkloras festivālā Kretingā „Paukštininkas Pintinės”. Festivāls tika rīkots par godu Lietuvas iestāšanās Eiropas Savienībā 10. gadadienai. Lietuviešiem ir svarīga Baltu tautu vienotība un draudzība, kas nodrošina folkloras dzīvotspēju un kultūras mantojuma apmaiņu. Kopumā festivālā piedalījās 20 folkloras kopas no Palangas, Kretingas, Kuršu kāpas reģiona, „Liepu laipa” un Rucavas etnogrāfiskais ansamblis. Tā kā lietuviešu un latviešu valodas ir radniecīgas savā skanējumā, nebija grūti saprasties. Vadītāja Vita Talla atzīst, ka pašmācības ceļā iemācījusies lietuviešu valodu, kā arī to, ka mums ir jākopj mūsu valoda, jo lietuvieši un latvieši ir vienīgie dzīvās baltu valodas pārstāvji. Kopumā folkloras kopa „Liepu laipa” Lietuvā piedalījās trīs koncertos.

Paldies Lielvārdes novada pašvaldībai, Jumpravas pagasta pārvaldei, Lēdmanes pagasta pārvaldei un šoferim Uldim Paeglītim, Jumprava kultūras nama kolektīvam, Jumpravas kultūras nama amatiermākslas kolektīvu vadītājiem un koncertmeistaram, aktiermākslas kolektīvu dalībniekiem par radošo darbu un atbalstu!

Iesaki citiem:


Apskatīts: 2346x | 10.05.2014. | Aktualitātes, Foto, Izglītība, Kultūra, Pašvaldība


Pievienot komentāru