Press "Enter" to skip to content

Zvaigžņu vakars ar astronomu un stāstnieku Ilgoni Vilku

Latvijas Universitâtes Astronomijas institûta pçtnieks Ilgonis Vilks.

Izziņas un eksperimentu centrs „Lielvārdi” šī gada 7. decembrī pulksten 16:00 ielūdz jumpraviešus, gan bērnus, gan pieaugušos uz interesantiem stāstiem par pasauli virs mūsu debess juma!

Kopā ar astronomu un stāstnieku Ilgoni Vilku aplūkosim virtuālās debesis un zīmēsim zvaigžņu kartes, veidosim Saules sistēmas modeļus, tai skaitā arī „dzīvo” modeli, kurā planētas būs paši klātesošie. Ar telūrija jeb Zemes, Saules un Mēness modeļa palīdzību noskaidrosim, kā mainās gadalaiki un kāpēc notiek aptumsumi. Un stāstīsim arī par nesen pieredzēto Saules aptumsumā Kenijā un par dienvidu zvaigznēm. Savukārt vakara noslēgumā, ja būs skaidras debesis, aplūkosim teleskopā zvaigznes, spožo Venēru, Mēnesi, un, ja paveiksies, arī ISON komētu!

Ilgonis Vilks ir Latvijas Universitātes Astronomijas institūta vadošais pētnieks un pieredzējis lektors, kurš mīl stāstīt par dabaszinātnēm un kurš spēj vienkārši izskaidrot sarežģīto un sarežģīti – vienkāršo. Ilgonis ir arī LU Zinātņu un tehnikas vēstures muzeja direktors un elektroniskā žurnāla Terra 2.0 galvenais redaktors.

Nāc un izzināsim šo pasauli kopā!

Zvaigžņu vakars ar astronomu Ilgoni Vilku – 7. decembrī pulksten 16:00
Izrādes ilgums – aptuveni 2 stundas
Ieejas maksa – 2,80 Ls (3,98 Eur)
Norises vieta – izziņas un eksperimentu centrs „Lielvārdi”, Skolas ielā 5, Lielvārdē

www.Lielvardi.lv

Iesaki citiem: