Press "Enter" to skip to content

Filma “Mammu, es Tevi mīlu!” Jumpravā

image001

Dienu pirms māmiņdienas – 11. maijā plkst. 16.00, Jumpravas kultūras namā tiks deminstrēta latviešu režisora Jāņa Norda spēlfilma “Mammu, es Tevi mīlu“.

Filma ir dinamisks attiecību trilleris par trīspadsmitgadīgu Rīgas skolnieku Raimondu un viņa māti. Kāda šķietami nenozīmīga piezīme skolā iesāk piedzīvojumiem bagātu nedēļu Raimonda dzīvē. Raimonds aizbēg no mājām, iekuļas apšaubāmā afērā ar lokālo prostitūtu, nonāk policijas redzeslokā un visbeidzot atrisina samilzušo konfliktu gan ar mammu, gan savu labāko draugu.

 

 

Par “Mammu, es Tevi mīlu”

Bērnība ir laiks, kad “bailēm ir lielas acis” – pieaugušo acīm šķietami nenozīmīgi notikumi bērna pasaulē spēj iegūt grandiozu nozīmību. Raimonda gadījumā situāciju sarežģī mammas nereti skarbā reakcija. Tāpēc sekas – piezīmi skolā, telefona zvanu no pedagoģes, pazaudētu instrumentu – ir labāk noslēpt, nekā saņemt sodu. Katrs Raimonda mēģinājums sekas slēpt situāciju sarežģī vēl vairāk. Emocionāli grūtā situācijā viņam izdodas gan saglabāt cilvēcisko pašcieņu, gan sasniegt sev labvēlīgu iznākumu. Raimonds pierāda, ka spēj būt pieaudzis.


 
Galveno varoni Raimondu filmā atveido Kristofers Konovalovs no Cēsīm, savukārt viņa mammas lomā iejutusies aktrise Vita Vārpiņa. Tāpat filmā piedalās aktrise Indra Briķe, Baiba Neja, Matīss Livčāns, Alvis Birkovs un Edgars Samītis. Vairākas svarīgas epizodiskas lomas filmā atveido savas profesijas patiesi pārstāvji – policisti, ārsti, skolotāji, orķestra dalībnieki, kā arī 6.vidusskolas direktors un diriģents Haralds Bārzdiņš.

Filmas veidošanā ir iesaistīti vairāki starptautiski atzīti profesionāļi – operators Tobias Datum (spēlfilmasTERRI, SMASHED) un montāžas režisore Tamara Meem (spēlfilma SOUND OF MY VOICE) ir no Losandželosas (ASV), bet filmas skaņu režisors Tom Drew ir no Londonas (Lielbritānija).

16.februārī Jāņa Norda spēlfilma “Mammu, es Tevi mīlu” prestižajā kino festivālā Berlinale sadaļā Generation-KPluss saņēma Starptautiskās žūrijas balvu un 7500 eiro naudas balvu. Šī ir pirmā reize, kad pilnmetrāžas spēlfilma no Latvijas saņem apbalvojumu Berlīnes kino festivālā. Nozīmīgo balvu klātienē saņemt devās filmas režisors Jānis Nords un producente Alise Ģelze. Filma festivāla laikā tika izrādīta trīs reizes, atsaucība no kino profesionāļu un skatītāju puses bija liela. «Berlīnes kinofestivālā pārliecinājāmies, ka filma spēj vienlīdz labi aizraut gan pieaugušos, gan bērnus. Spriedzes momentos zālē valdīja klusums, bet komiskie brīži raisīja smieklus. Bija patīkami redzēt, ka filmas tēma ir universāla», tā filmas producente Alise Ģelze.

Šobrīd filmai ir pievērsta pastiprināta starptautisko kino festivālu uzmanība un filmas dalība ir apstiprināta jau vairākos nozīmīgos kino festivālos ASV.

 

 

Iesaki citiem: