Press "Enter" to skip to content

Ziemas noskaņās izskan XII Garīgās mūzikas mēnesis

Aizdedzot otro Adventes sveci, Jumpravas baznīcā izskanēja noslēdzošais koncertu cikla “XII Garīgās mūzikas mēnesis” koncerts „Ziemas noskaņu koncerts”, kurā muzicēja senās mūzikas vokālais ansamblis „Modus Vivendi” (mākslinieciskais vadītājs Kaspars Ādamsons) un Ķekavas vokālais ansamblis „Jūti” (mākslinieciskais vadītājs Jānis Strazdiņš).

Ienākot baznīcā, ikvienu pārņēma patiesa Ziemassvētku sajūta. Sniegpārsliņu baltais mirdzums un svecīšu siltums atmirdzēja skatītāju acīs, kas pauda patiesu saviļņojumu. Šis bija aizraujošs muzikāls baudījums, kas piepildīja dvēselei, spēja ikkatram dāvāt mūzikas prieku un emocionāli saviļņot. Klausoties skaistos dziedājumus, varēja atslēgties, varētu teikt, meditēt un aizmirst visu citu, kas atrodas ārpus šī mirkļa.

Paldies māksliniekiem, kas palīdz uzturēt šo jauko tradīciju – ik rudeni Jumpravas baznīcā organizēt koncertu ciklu „Garīgās Mūzikas mēnesis”, kas skatītājus pārsteidz ar aizvien jaunām un interesantām koncertprogrammām un rada vēlmi atgriezties un baudīt mūziku Jumpravas baznīcā. Jo mums svarīgas ir tās sajūtas, ko mūzika spēj dot klausītājam – ko patīkamu, skanīgu, vērtīgu, iedvesmojošu un aizkustinošu, sajūtas, ko koncertu apmeklētāji jūt savās sirdīs, kad izskan pēdējā nots.
Paldies, un radošu visiem Jauno gadu!

Jumpravas senās mūzikas ansambļa „Modus Vivendi” izpildījumā skanēja arī pasaules pirmatskaņojums Jēkaba Jančevska skaņdarbam, ko komponists rakstījis speciāli ansamblim „Modus Vivendi”.

2013.gada janvārī divi mūsu novada vokālie ansambļi – Jumpravas „Modus Vivendi” un Lielvārdes „Mik 80” piedalīsies starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā-konkursā „Sudraba zvani”, kas norisināsies Daugavpilī no 10. līdz 13.janvārim.

Novēlam mūsu mūziķiem veiksmi un izturību konkursā, kā arī aicinām iedzīvotājus doties uz Daugavpili atbalstīt mūsu novada talantīgos dziedātājus!

Iesaki citiem: