Press "Enter" to skip to content

Jumpravas kultūras namam 100

Lielvārdes novada Jumpravas pagasts šajā vasarā svinēs nozīmīgus svētkus – Jumpravas kultūras nama 100 gadu jubileju!

Latvietis vienmēr ir meklējis iespēju satikties un kopā ar līdzcilvēkiem svinēt svarīgākos svētkus. Tāpat arī tālajā 1912.gadā, vietā, kur šobrīd atrodas Jumpravas kultūras nams, Jumpravas ļaudis sāka pulcēties Labdarības biedrības namā, lai kopīgi svinētu svētkus, godus, koptu latviskās tradīcijas, apvienotos dramatiskajā kolektīvā un korī. Kora dziedāšanas tradīcijas Jumpravā ir vēl senākas – Jumpravas jauktais koris darbojas jau kopš 1872.gada un šogad svinēs savas pastāvēšanas 140 gadu jubileju, savukārt ar 1912.gadu tiek datēts Labdarības biedrības nama kā pirmās kultūras iestādes darbības sākums.

Kultūrai un latviešu tradīciju saglabāšanai Jumpravā allaž ir bijusi liela nozīme. Par to liecina tradīcijām bagātie amatiermākslas kolektīvi, kas veiksmīgi darbojas arī šodien, lielā Dziesmu un Deju svētku mīlestība, daudzie tradīcijām bagātie pasākumi, kas šeit notikuši un notiek!

Jumprava ir izauklējusi daudzus slavenus un kultūrā nozīmīgus tautiešus – dzejnieka Andreja Pumpura dzimtas saknes meklējamas Lieljumpravā, Jumpravā dzimusi rakstniece Ivande Kaija, ilgus gadus Jumpravā strādājusi horeogrāfe Milda Lasmane, šeit dzīvojis tēlnieks Pēteris Banderis, grafiķis Fricis Bange, gleznotājs Jēkabs Bīne, aktrise Iza Bīne, mākslinieks Nikolajs Stūris, rakstnieks Bruno Saulītis, mācītājs un literāts Jānis Neilands, aktrise Dzintra Klētniece, režisors Nauris Klētnieks, aktrise Kristīne Klētniece (šobrīd Jumpravas amatierteātra režisore).

Jumpravas kultūras nams ir veidojies un attīstījies līdzi laikam, vienmēr bijis ļaužu piepildīts, kultūras darbinieku aprūpēts un tautā mīlēts. Tas redzams ik vakarus, kad pēc darba šeit sanāk cilvēki, kas mīl kultūru, kas savu brīvo laiku labprāt pavada dziedot, dejojot, spēlējot un muzicējot. Tas redzams mazo jumpraviešu smaidos, tas jūtams kopības sajūtā un lielajā mīlestībā pret latviešu kultūru un tradīcijām.

Simts gados ir izdarīts daudz, paveiktais ir nenosverams un vārdos nepasakāms, taču skaidrs ir viens – Jumpravas kultūras namā visos laikos vissvarīgākais ir bijis cilvēks. Tāpēc šīs vasaras svētkus vēlamies dāvināt ikvienam no jums!

Ielūdzam uz Jumpravas kultūras nama 100 gadu jubilejas pasākumiem

15.jūnijā plkst.19:00 Jumpravas kultūras nama lielajā zālē
Jumpravas kultūras darbinieku godināšanas ceremonija
Kultūras darbiniekus sveiks vijolnieku ansamblis Kantilēna un senās mūzikas vokālais ansamblis Modus Vivendi

16.jūnijā

12:00 Jumpravas centrā
Lielvārdes novada Jauniešu domes organizēts pasākums ģimenēm

21:00 Jumpravas estrādē
SVĒTKU LIELKONCERTS

Piedalās:
Jumpravas pūtēju orķestris
Jumpravas jauktais koris „Jumprava”
Lielvārdes jauktais koris „Lāčplēsis”
Ikšķiles jauniešu koris „Soare”
Jumpravas folkloras kopa “Liepu laipa”
Jumpravas bērnu deju kolektīvs „Rītupīte”
Jumpravas jauniešu deju kolektīvs „Jumpraviņa”
Ikšķiles jauniešu deju kolektīvs „Spole”
Jumpravas vidējās paaudzes deju kolektīvs „Saime”
Lielvārdes vidējās paaudzes deju kolektīvs „Lāčplēsis”
Grupa NGNC
Koncertmeistare – Evija Belicka
Solisti – Jānis Ķirsis, Laura Teivāne, Estere Vekmane, Normunds Ķirsis

pēc koncerta
Zaļumballe ar Birzgales pūtēju orķestri un grupu NGNC

Par godu svētkiem tiek veidots kalendārs „Jumpravas kultūras namam 100”, kā arī Jumpravas kultūras nama logo. Kalendārs tiks dāvināts Jumpravas kultūras nama darbiniekiem un ilggadējiem amatiermākslas kolektīvu dalībniekiem, savukārt kultūras nama logo tiks prezentēts 15.jūnijā Jumpravas kultūras darbinieku godināšanas ceremonijas laikā, kā arī būs apskatāms 16.jūnijā svētku lielkoncertā Jumpravas estrādē.

No 15.jūnija Jumpravas kultūras namā apskatāmas foto izstādes:

1.stāva izstāžu zālē – „100 mirkļi Jumpravas kultūras dzīvē”

2.stāva izstāžu zālē – Kalendārs „Jumpravas kultūras namam 100”

Pagrabstāvā – vēsturiskā ekspozīcija „Jumprava 80-tajos gados”

Iesaki citiem: