Press "Enter" to skip to content

Latvijas Radio koris un “Mīlas valši” Jumpravā

Septembris nāk ar pārsteigumiem un lielu devu mīlestības!

24.septembrī plkst.19.00 ar koncertprogrammu “Mīlas valši” Jumpravas kultūras namā viesosies viens no Eiropas labākajiem profesionālajiem kolektīviem – LATVIJAS RADIO KORIS

Koncertprogramma “Mīlas valši” ir mīlestības, prieka, nostaļģijas un arī veselīga humora caurstrāvots brīnums, kuru par tādu padara Latvijas Radio kora personības – katrs dziedātājs ar savu unikālo balsi, diriģents Sigvards Kļava ar milzu pietāti pret komponistu daiļradi, pianisti Dace Kļava un Aldis Liepiņš ar atbilstoši temperamentīgu, reizēm liegu skārienu klavieru taustiņiem, mūzikas žurnālists Orests Silabriedis ar trāpīgiem un sulīgiem faktiem no komponistu daiļrades un dzīves gājuma.

Programmā: J. Ābols, J. Brahms, P. Butāns, A. Maskats, F. Schubert
Piedalās: pianisti Dace Kļava un Aldis Liepiņš, Latvijas Radio koris, diriģents Sigvards Kļava, koncertu vada Orests Silabriedis

1856. gada maijā Johanness Brāmss (viņam 23) raksta Klārai Šūmanei (viņai 36): “Es vēlos, kaut varētu rakstīt Tev tikpat maigi kā es Tevi mīlu un izteikt visu labo, ko novēlu Tev. Tu esi tik bezgalīgi dārga man, dārgāka nekā es spēju izteikt… Raksti man jauku vēstuli jo drīz. Tavas vēstules ir kā skūpsti.”

Lūk, atspēriena punkts, uz kura būvēta programma “Mīlas valši”. Līdzās Brāmsa visskaistākajām melodijām un saskanīgākajiem kora sabalsojumiem – Artura Maskata jaunākās izklaides valša ritmā, Jura Ābola skaniskās izjūtas pēc franču renesanses dzejas un latvju dzejdara Fallija mazliet bezkaunīgo dzejoļu lasīšanas, Pētera Butāna iespaidi iz Čaka 30. gadu Rīgas krogu trakuma, ermoņiku smaržas un šņabja garšas noskaņās, kā arī Ērika Ešenvalda romantisko eņģeļu spārnu vēdas. Koncerts mīlas jūtu pārpilnām sirdīm.


Latvijas Radio koris


Biļešu cenas 2 un 3 Ls
Biļetes pieejamas iepriekšpārdošanā Jumpravas kultūras namā

Koncerts Jumpravā noteik ar SIA “Latvijas koncerti” un Lielvārdes novada pašvaldības atbalstu.

Iesaki citiem: