Press "Enter" to skip to content

Radošs gada sākums Jumpravas Mūzikas un mākslas skolā

Jaunais gads Jumpravas Mūzikas un mākslas skolā sācies skumīgi, tomēr nesis sev līdzi arī jaunas aktivitātes un panākumus.

No 28. – 30. janvārim J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā norisinājās jau XVI Latvijas mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkurss, kurā piedalījās arī divas Jumpravas Mūzikas un mākslas skolas audzēknes – Laura Muceniece (7. trombona spēles klase) un Anna Krista Beķere (4. flautas spēles klase). Meitenes kopā ar saviem skolotājiem Pēteri Pētersonu un Anitu Rulli, kā arī koncertmeistarēm Signi Docīti un Inesi Medni aizstāvēja skolas godu. Konkursā piedalījās kopumā ap 200 jauno mūziķu 15 instrumentu grupās no 62 Latvijas mūzikas skolām, un viņu sniegumu vērtēja starptautiska žūrija (atzīti mūziķi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Dānijas).

Izcilu sniegumu parādīja Laura, kura savā grupā izcīnīja 1. vietu, kā arī guva lielisku iespēju kā soliste spēlēt kopā ar LU pūtēju orķestri 27. februārī plkst. 15.00 LU Lielajā aulā laureātu koncertā. Arī Anna skaitliski lielajā flautu grupā nospēlēja ļoti labi, pārspējot konkurentus pat no daudz lielākām un zināmākām Latvijas mūzikas skolām.
Lepojamies ar savējiem un sveicam arī Lielvārdes mūzikas skolas kolēģus un viņu audzēkņus ar izciliem un labiem rezultātiem šajā konkursā!

Gatavojoties šim konkursam, ir izdarīts milzīgs darbs, tomēr tas noteikti nebūs vienīgais nozīmīgais pasākums šajā gadā. Nākamais nopietnais darbs mūziķiem gaidāms jau 3. aprīlī, kad mūsu skolas audzēkņi piedalīsies konkursa Talants Latvijai koncertā Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē.

Savukārt mākslas nodaļas mazāko klašu audzēkņi skolotājas Ilzes Cābes vadībā sagatavojuši un nosūtījuši 10 pašu veidotas grāmatzīmes Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Atbalsta biedrības izsludinātajam zīmējumu konkursam Sirsniņa prasa, lai bērniņš lasa.


Mākslas nodaļas nākotnes plānos ietilpst arī piedalīšanās Rīgas reģiona konkursā mācību priekšmetā Zīmēšana martā (audzēkņus visās vecuma grupās gatavo skolotājs Ēriks Sļusars) un 8. Starptautiskajā bērnu un jauniešu mākslas izstādē Iekāp Rīgas mākslā (darbus audzēkņi glezno skolotājas Ievas Ozoliņas vadībā).

Ceram un ticam, ka radošais gars, darboties griba, jaunas idejas un veiksme mūs pavadīs arī visu turpmāko gadu!

Inese Medne

Iesaki citiem: