Press "Enter" to skip to content

Pirmās palīdzības sniegšanas sacensības Jumpravā

Šā gada 15.maijā Jumpravā notika četru novadu pirmās palīdzības sniegšanas sacensības. Tā kā uz sacensībām pieteicās 17 komandas, tika veidoti 17 sacensību etapi. Šis pasākums notika jau četrpadsmito reizi. Situāciju veidošanā gribējās izdomāt kaut ko jaunu, kaut ko tādu, kas notiek tepat mums līdzās ikdienā.

Pēc sacensībām veicām aptauju un par visinteresantāko bērni atzina inscenēto nelaimi jaunietim ar elektrisko zāles pļāvēju (elektrotrauma), meitenei, kam palika slikti ar sirdi. Tāpat veidojām etapu, kurā automašīna notriec neuzmanīgu riteņbraucēju. Mašīnā atradās arī bērni, kas bija nobijušies, bet bez traumām, mammai saspiestas kājas, bet šoferis ir bezsamaņā.

Interesanta likās arī inscenētā motoavārija, kurā motociklists ar savu līdzbraucēju notrieca meiteni. Palīdzības sniedzējiem vajadzēja izdomāt, kam jāņem nost ķivere, kam tā jāatstāj galvā. Tāpat interesants bija arī brauciens ar velosipēdu, kur katram komandas dalībniekam jāsavāc pēc iespējas vairāk ūdens, vedot to glāzē cauri šķēršļiem. Citā etapā bija izveidota situācija, kur cilvēks ar muguras traumu pareizi jāuzliek uz nestuvēm un cauri tunelim jāaiznes un drošu vietu. Bija etaps, kur jātiek pāri šķērslim, ejot pa virvi, pēc tam jānes tālāk cietušais, kam iekodusi čūska.

Neatņemama sastāvdaļa sacensībās jau kuro gadu ir ABC, t.i., cilvēka atdzīvināšanas ābece. Bija ierastais princips, kur palīdzības sniedzēji strādā 2 ciklus, bet bija arī etaps, kur palīdzība bija jāsniedz visu etapa laiku, t.i., visas 10 min., komandas dalībniekiem mainoties. Tas bija viens no grūtākajiem uzdevumiem.

Vienā etapā bērni ar velosipēdiem brauca pa jauno trasi, kas tika izveidota 2009.gadā, pateicoties projektam, kuru atbalstīja LAF.

Atelpas nolūkos stresa noņemšanai pa vidu dažos etapos vajadzēja parādīt savas teorētiskās zināšanas testos par SK vēsturi un PP sniegšanu.

Ar lielu punktu pārsvaru uzvarēja Jumpravas vidusskolas komandas gan vidusskolu, gan pamatskolu grupā. Vidusskolu grupā 2.vieta Ikšķiles, 3.vieta Jaunogres vidusskolas bērniem. Pamatskolu grupā 2.vieta Tīnūžu, bet 3.vieta Suntažu vidusskolas komandai. Sacensības bija izdevušās, bērni palika apmierināti.

Liels paldies visām četrām novadu domēm par finansiālo atbalstu. Tāpat paldies Mārim Mālmeisteram un Ilzei Cābei par dāvanām. Paldies Ogres SK izpilddirektoram Jāzepam Janiševam, Ogres SK padomes priekšsēdētājam Jānim Lasim, Jumpravas JSK vadītājai Rūtai Štekelei, „štata” grimētājai Aijai Rubinai, fotogrāfam Kasparam Lasim. Tāpat paldies Hipotēku bankai, kas atbalstīja Rūtas Štekeles projektu „Es protu palīdzēt”.

Tiksimies nu jau 15.sacensībās 2011.gadā!

SK Jumpravas nodaļas vadītāja Ruta Liepiņa

Apskatīt fotogrāfijas no sacensībām.

Iesaki citiem: