Press "Enter" to skip to content

Kā radās ievērojamais Jumpravas milzenis?

23.decembra naktī Jumpravas pagasta Dzelmēs 10 cilvēki radījuši ievērojama izmēra sniegavīru. Centāmies noskaidrot, kas ir šie „darba rūķi” un atklājām, ka Lielā Sniegavīra veidošanā piedalījās: Ivars Sidorovs, Andris Sidorovs, Raitis Zaharevskis, Ieva Avotiņa, Jānis Peisenieks, Armands Vincevs, Intars Skubeničš, Mārtiņš Marcēns, Kaspars Asars un Ingus Balodis.

Viens no dalībniekiem, Raitis Zaharevskis, sniedza mums arī interviju:

– Kā jums radās šāda ideja?

-Sēdējām es, Ivars un Kaspars, skatījāmies raidījumu „Tautas Balss” . Tur rādija vienu ģimeni, kura no salmiem bija uztaisījusi 2,52m lielu rūķi, un tad es puišiem teicu, ka salmu mums nav, bet mums ir daudz sniega! Un tā sākām celt Latvijā pašu lielāko un smukāko sniegavīru, pie reizes bijām iztīrījuši laukumu, kā saka- ar vienu šāvienu divi zaķi.

– Kādus rīkus jūs izmantojāt, lai uzceltu tik lielu sniegavīru?

– Mēs izmantojām sniega lāpstas, trepes, kartona gabalu un melnās krāsas baloniņu, ar ko iezīmēt pogas un seju. Šajā būvēšanas procesā netika pielietots neviens dzinēja motors. Tikai žel, ka nezinām, cik viņš ir augsts, neesmu vēl izmērījis, bet mēs domājam, ka varētu būt kādi 6 metri.

– Vai nebija grūti veikt tik smagu darbu?

– Kaut bijām visi mazliet nosaluši, plinti krūmos nemetām un uzmundrinājām viens otru. Sniegavīra celšana aizņēma 5 stundas. Bijām 10 cilvēki, šajā barā bija tikai viena meitene, kas ielīda lielākos zābakos un ķērās pie darba. Tad man ienāca prātā, ka ziņu par uzcelto sniegavīru var aizsūtīt uz televīziju – par mums stāstīja TV3 un LNT kanālos. Mēs visi esam apmierināti par kopā paveikto darbu. Tas radīja mūsos lielas prieka sajūtas!

Iesaki citiem: