Press "Enter" to skip to content

Garīgās mūzikas mēnesis „Gaismas ceļš”

muzika

Dārgie mākslas un mūzikas cienītāji, pavisam drīz Jumpravas sv. Jāņa ev. lut. baznīcu pieskandinās jau devītais Garīgās mūzikas mēnesis. Šogad esam iecerējuši klausītājus iepazīstināt ar pašmāju – Lielvārdes novada – māksliniekiem.

Garīgās mūzikas mēnesis šoruden noritēs ar nosaukumu „Gaismas ceļš”, jo vēlamies skatītāju un klausītāju uzmundrināt grūtajā laikā, dot kādu gaismas staru, prieku un piepildījumu, līdzi māksliniekiem izstaigājot gaismas ceļu mākslā un garīgajā mūzikā.

Garīgās mūzikas mēneša ietvaros Jumpravas baznīcā iecerēta arī Jumpravas mūzikas un mākslas skolas mākslas nodaļas un Lielvārdes mākslas skolas „Mākslas aptieka” audzēkņu darbu izstāde „Gaismas ceļš”, kur mākslas darbos varēs jaust bērnu un jauniešu izpratni un fantāziju par tēmu „Gaismas ceļš”. Izstāde būs askatāma laika posmā no 25.oktobra līdz 15.novembrim.

Garīgās mūzikas mēneša koncerti paredzēti 3 svētdienu garumā. Pirmajā koncertā 25.oktobrī pulksten 16.00, kas ir tradicionāli iegājies kā bērnu un jauniešu koncerts, Garīgās mūzikas mēnesi atklās Jumpravas vidusskolas koris „Lai skan!” (diriģente Lija Bērziņa), Jumpravas mūzikas un mākslas skolas un Lielvārdes mūzikas skolas audzēkņi.

Nākamajā svētdienā, 1.novembrī pulksten 16.00, muzicēs novada vokālie ansambļi – Jumpravas senās mūzikas ansamblis „Modus Vivendi” (mākslinieciskais vadītājs Kaspars Ādamsons) un Lēdmanes sieviešu ansamblis „Stari” (mākslinieciskā vadītāja Inese Nereta).

Noslēdzošajā koncertā, 8.novembrī pulksten 18.00, muzicēs Jumpravas jauktais koris „Jumprava” (diriģenti Normunds Ķirsis un Rūdolfs Bērtiņš), Lēdmanes sieviešu koris „Lēdmane” (diriģents Aldis Andersons), E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolas jauktais koris „Bel Canto” (diriģente Laura Jēkabsone) un viesi no Salacgrīvas novada – Liepupes pagasta jauktais koris „Pernigele” (diriģente Arta Zunde) un Latvijas Universitātes sieviešu koris „Latve” (diriģente Ilze Feldmane) no Rīgas.

Ieeja visos IX Garīgās mūzikas mēneša „Gaismas ceļš” koncertos ir par ziedojumiem, tāpēc ļoti gaidīsim ikvienu Jumpravas baznīcā.

Jūsu ērtākai nokļūšanai uz koncertiem baznīcā kursēs autobuss no Jumpravas kultūras nama 25.okt. plkst.15.30, 1.nov. plkst.15.30 un 8.nov. plkst.17.30.

IX Garīgās mūzikas mēneša darba grupa
koncertu un izstādes koordinatore Alīse Vorobeja, t.27097812
mākslinieciskais vadītājs Normunds Ķirsis, t.29128888
Jumpravas kultūras nama direktore Sandra Kaktiņa, t.26161318

Iesaki citiem: