Komanda „Sudraba bulta” izcīna 3. vietu „Jauno Rīgas sargu” finālā

24. oktobrī Lielvārdē pie A. Pumpura muzeja norisinājās spēles „Jaunie Rīgas sargi: atceries Lāčplēšus” viens no 8 pusfināla posmiem, kuros piedalījās 20 komandas no Lielvārdes, Ikšķiles un Ķeguma novadiem, kas cīnījās par iespēju iekļūt fināla spēlē Morē.

Tajā piedalījās arī Jumpravas vidusskolas komanda ”Sudraba bulta”, kuras sastāvā bija Edgars Rasmanis, Artūrs Rasmanis, Matīss Pēteris Polis, Kristīne Vilciņa, Elīna Lesničenoka un Zīle Ašmane, kā arī skolotājs Jānis Leidums. Latvijas armijas instruktoru vadībā 6 darbnīcās apguvām – Brīvības cīņu vēsturi, armijas disciplīnu, komandu došanu un izpildi, ievainoto aprūpi un pirmo medicīnisko palīdzību, slēptu pārvietošanos, orientēšanos pēc kartes un kompasa kā arī ierindas mācību. Pēc apgūtajām mācībām notika praktiska zināšanu un prasmju pārbaude – misija “Atceries Lāčplēšus!” Spītējot salam, vējam un sarežģītajiem pārbaudījumiem „Sudraba bulta” ieguva 1. vietu un ceļazīmi uz finālu Morē.

28.novembra rītā, pacilātā noskaņojumā devāmies uz Mori, lai parādītu visiem, uz ko spējīgi Jumpravas jaunieši. Neparedzētu apstākļu dēļ nācās nedaudz mainīt komandas sastāvu, un uz Mori ar mums kopā devās Elīza Sveščenoka. Pasākums sākās ar visu komandu svinīgo parādi, un Mores kaujā kritušo karavīru piemiņas brīdi. Vēlāk sākās īstā cīņa starp 20 labākajām Latvijas komandām! Misijas skrējiens pārbaudīja komandas saliedētību, fizisko sagatavotību, kā arī nācās likt lietā prasmes, ko bijām iemācījušies darbnīcās pie Latvijas armijas instruktoriem. Rezultātu paziņošanas laikā, uzzinājām, ka esam ieguvuši godpilno 3. vietu!

Esam gandarīti, ka spējām aizstāvēt Jumpravas vidusskolas un Lielvārdes novada godu valsts mērogā!

Pateicamies Rutai Liepiņai, kura brauca mūs atbalstīt gan uz Lielvārdes spēli, gan uz Mori.

Rakstu sagatavoja: Kristīne Vilciņa

Iesaki citiem:


Apskatīts: 1350x | 3.12.2014. | Aktualitātes, Sports


Pievienot komentāru