Miķeļdiena Jumpravā

28.septembra rītā Jumpravā jau pašā rīta agrumā notika aktīva rosība. Diena bija rudenīga, bet labvēlīga, lai dotos baudīt Miķeļdienas pasākumu.

Lielie dārza darbi padarīti, raža novākta, nu ir īstais laiks sarūpēto sākt tirgoties, jo Miķeļdiena jau no seniem laikiem slavena ar Rudens ražas gadatirgiem.

miķeļdienas-gadatirgus-jumpravā-liepu-laipa-gadatirgus-tautas-tradīcijas

Arī Jumpravā pēdējos gados tiek rīkots Rudens tirgus. Lai arī šajā dienā visā Latvijā notika daudzi pasākumi, tomēr Jumpravā bija ieradušies tirgotāji ne tikai no tuvākās apkārtnes, bet arī no Rīgas, Suntažiem un Aizkraukles. Jumpraviešiem bija iespēja iegādāties interesantus koka izstrādājumus, rokdarbnieču darinātus apģērbus, lakatus un rotas, medu, puķu sīpolus, dažādus darba rīkus u.c. noderīgas lietas. Miķeļdienas gadatirgus nav iedomājams bez rudens rotas – ķirbja, kas arī rotāja tirgus placi.

Lai iepirkšanās būtu lustīgāka, par labu garastāvokli un jautrību bija parūpējušies amatiermākslas kolektīvi. Ar dažādu instrumentu melodijām rudeni Jumpravā ieskandināja Miķeļdienas pūtēju ansamblis Pētera Pētersona vadībā, Jumpravas senioru ansamblis, izpildīja lustīgas latviešu tautas dziesmas, ansambļa jaunā mākslinieciskā vadītāja Sandras Spruča. Ikviens, kas bija ieradies baudīt šo dienu, liels vai mazs, jauns vai vecs, visi varēja piedalīties jautrās rotaļās un dančos, ko izspēlēja Jumpravas folkloras kopa „Liepu laipa”, vadītāja Vita Talla un Tomes Tautas nama folkloras kopa. Paldies, Tomes Tautas nama vadītājai Sarmītei Pugačai un folkloras kopas vadītājai Dacei Priedoliņai par kopīgo sadziedāšanos šajos svētkos un viesošanos Jumpravā.

miķeļdienas-gadatirgus-jumpravā-liepu-laipa-gadatirgus-tautas-tradīcijas

Pasākuma kulminācijā apmeklētāji varēja rāpties umurkumurā, kur krietns pulks jumpraviešu demonstrēja savu veiklību, bet vai visiem izdevās uzrāpties pašā augšā? Tikai izveicīgākajiem tas izdevās un, protams, katrs par savām pūlēm tika pie kādas interesantas balvas.

Jautrības un piedzīvojumiem bagāta bija šī diena gan tirgotājiem, gan apmeklētājiem.

Tiksimies jau pavisam drīz, Ziemassvētku tirdziņos, kas šogad Jumpravas kultūras namā notiks visās adventes svētdienās decembrī.

Foto:Rolands Kozulis_Miķeļdienas gadatirgus Jumpravā

Foto: Rolands Kozulis

Vairāk bildes: ŠEIT

Iesaki citiem:


Apskatīts: 2038x | 1.10.2013. | Kultūra

Viens komentārs

  1. Rolands Kozulis saka:

    :)))


Pievienot komentāru